Jau prieš kelias dienas iki Baltijos kelio minėjimo Palangos kurhauzo terasoje ir Šventosios centrinėje aikštėje suplazdėjo instaliacija „Vienybė – Lietuva. Latvija. Estija“. Vėliavų instaliacija sujungs ir saugos tris Baltijos valstybes, taip patvirtindama jų vienybę.
Istorinę dieną, lygiai 19 valandą, prie Palangos tilto ir Šventosios centrinėje aikštėje, vieningai susikibus už rankų bus sukurta gyva žmonių grandinė ir atkartota istorinė 1989 m. rugpjūčio 23 d. akimirka.
Minėjimo dalyviai kviečiami pasipuošti trijų Baltijos šalių atributika ar kardeliu – šios datos simboliu tapusia gėle. 21.30 val. Šventosios centrinėje aikštėje bus rodomas dokumentinis filmas „Baltijos kelias“.
„Tai nėra filmas apie patį įvykį. Tai poema apie jausmą, kuris vienijo tūkstančius žmonių. Svarbiausia buvo pagauti jų emociją ir būseną. Pergalės ir meilės jausmas buvo didžiulis. Dabar suprantame, kad mūsų filmas ir pats „Baltijos kelias“ – tarsi kažkada uždrausta tylos minutė už tuos, kurie šviesesnės rytdienos nebesulaukė“, – svarsto kino režisierius Arūnas Matelis.
Visą savaitę Palangos tiltas ir „Žvejo dukros“ Šventojoje bus papuošti Baltijos šalių trispalvėmis.
Akcija Baltijos kelias – vienas iš svarbiausių istorinių įvykių Baltijos valstybių istorijoje. Baltijos kelias – neprievartinio pasipriešinimo kelias kovoje už savo valstybių Nepriklausomybę.
Įsimintiną 1989 m. rugpjūčio 23 d., minint nusikalstamo Molotovo–Ribentropo pakto ir jo slaptųjų protokolų pasirašymo 50-ąsias metines, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdis, Estijos ir Latvijos liaudies frontai suorganizavo 620 km ilgio gyvąją grandinę, kuria trijų Baltijos valstybių Tautos, sujungdamos Vilnių, Rygą, Taliną – nuo Gedimino pilies iki Ilgojo Hermano bokšto Taline, surengė simbolinį referendumą ir susikibusios rankomis kiekviena savo ir kartu 2 milijonų žmonių apsisprendimu nutiesė kelią į Nepriklausomybę.
1990 m. kovo 11 d. Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas, vykdydama Tautos valią, atkūrė Lietuvos Nepriklausomybę.
Rašyti komentarą