Lietuviai šiemet keliauja aktyviau nei prieš pandemiją, tačiau vengia kelių šalių

Portalo „Draudimas.lt“ duomenimis, šiemet kelionių draudimo polisų skaičius, palyginti su 2021 m., išaugo 5,7 karto, o keliavimo krypčių padaugėjo iki 133 skirtingų šalių, kai pernai buvo 57.

Įsibėgėjantis vasaros sezonas rodo, kad kelionių dar daugės, tačiau dėl Rusijos vykdomo karo Ukrainoje pasikeitė krypčių geografija.

„Po dvejų metų suvaržymų šiemet pastebime smarkiai išaugusį susidomėjimą kelionėmis į užsienį, iš kurių net 88 proc. sudaro išvykos poilsio ir pažintinio turizmo tikslais, – sako Donata Norkuvienė, „Draudimas.lt“ aptarnavimo grupės vadovė.

– Pandeminiais 2020-2021 metais lietuviai dažniau rinkdavosi netolimas keliones į Europos šalis, o šiemet populiarumą vėl atgavo egzotiškesni kraštai, kelionių maršrutai siekia Aziją, Šiaurės ir Pietų Ameriką, taip pat – Afriką ir Australiją.“

Draudimo portalo duomenimis, pernai Lietuvos gyventojai kelionių draudimą dažniausiai rinkdavosi vykdami į Egiptą, Turkiją, Ispaniją ir Graikiją.

Kiek rečiau buvo pasirenkamas draudimas kelionėms į Portugaliją, Jungtinius Arabų Emyratus ir Meksiką, o iš artimiausių krypčių – Vokietiją ir Lenkiją. Tik nedidelė dalis lietuvių pernai ryžosi keliauti tolesniais maršrutais, tokiais kaip Indonezija, Maldyvai, Čilė ar Dominikos Respublika.

Keletą kartų sumažėjo keliaujančių į Baltarusiją, Rusiją ir Slovakiją

Šiemet, „Draudimas.lt“ atstovės pasakojimu, kelionių geografija kur kas platesnė ir siekia praktiškai visas pasaulio šalis, kuriose turistams sudarytos sąlygos keliauti.

Vis dėlto Rusijos pradėtas karas Ukrainoje privertė lietuvius atsargiau rinktis kelionių kryptis Vidurio ir Rytų Europoje: visiškai nutrūko keliaujančiųjų srautas į Ukrainą, 2 kartus sumažėjo vykstančių į Baltarusiją ir Lenkiją, 4 kartus – į Slovakiją, 5 kartus – į Rusiją.

D. Norkuvienės teigimu, pandemijos metu atsiradę pokyčiai paskatino gyventojus rūpintis kelionių draudimu – taip siekiama ne tik susigrąžinti lėšas už kelionę, jei ūmiai susirgtų keliautojai arba jie netektų artimo šeimos nario, bet ir tuo atveju, jei būtų pavėluota į skrydį dėl tą dieną įvykusio eismo įvykio, nepalankių oro sąlygų ar dokumentų vagystės.

Draudimas padeda kompensuoti ir tas išlaidas, kurias keliautojai patirtų užsikrėtę koronavirusu išvykos metu,  ir jiems tektų izoliuotis viešbutyje ar gydytis ligoninėje.  

Draudimo ekspertė pažymi, kad šiais metais keliautojai dažniau pasirenka visapusišką apsaugą, apimančią ir civilinės atsakomybės draudimą.

„Lietuviai vis drąsiau keliauja su mažais vaikais, taip pat augintiniais. Būtent jų elgesys kartais padaro žalos aplinkiniams, kuri pinigine išraiška kartais siekia pusantro du tūkstančius eurus. Kad atostogų neapkartintų tokios nenumatytos išlaidos, paprasčiau apsidrausti“, – komentuoja D. Norkuvienė.

Sprendžiant iš draudimo polisų galiojimo trukmės, lietuviai dažniausiai renkasi 7-10 dienų išvykas, o iki trijų savaičių atostogas tęsia tik toliau esančiuose kraštuose, pvz., Meksikoje.

Šių metų statistika rodo, kad keliautojų srautai jau šeštadaliu didesni, nei priešpandeminiais 2019 m. Pernai medicininės pagalbos užsienyje prireikė vienam iš 40-ties apsidraudusiųjų, kai dar prieš metus – vienam iš 50-ties.

Draudimo ekspertai pažymi, kad juntama „medicininė infliacija“, nes vidutinė kompensacijos suma pernai jau siekė 587 Eur, kai 2020 m. buvo 466 Eur.

O per pirmus šių metų keturis mėnesius draudimo bendrovės jau išmokėjo tiek pat kompensacijų, kaip pernai per 10 mėnesių.

Išaugusį aktyvumą patvirtina ir kelionių organizatoriai

Draudikų pastebėtas tendencijas patvirtina ir „Novaturas“, didžiausias kelionių operatorius Baltijos šalyse. „Pastaraisiais metais keliauti į tolimas šalis buvo nelengvas iššūkis.

Dauguma tolimųjų atostogų krypčių valstybių laikėsi itin griežtos turizmo politikos, o užsienio šalių keliautojams buvo taikoma daugybė ribojimų, susijusių tiek su patekimu į šalį, tiek ir karantino taisyklėmis, – sako Dovilė Zapkutė, „Novaturo“ komunikacijos vadovė.

– Šiemet visai kita situacija – po ilgo laiko duris keliautojams atveria tokios keliautojų pamėgtos šalys bei miestai kaip Balis ar Šri Lanka, Bankokas, kurių žiemos atostogų programoje nebuvo pastaruosius metus.

Šiemet egzotinių atostogų pasirinkimas iš tiesų platus, pasipildęs tokiomis kryptimis kaip Kuba, Meksika, Mauricijus, Zanzibaras, Maldyvai, Seišeliai, Tailandui priklausančia Puketo sala.“

D. Zapkutės teigimu, per pirmus penkis šių metų mėnesius aptarnautų keliautojų skaičius buvo 3 kartus didesnis nei tokiu pačiu laikotarpiu pernai.

O pastarieji šių metų mėnesiai pagal parduotų kelionių skaičių jau viršija to paties laikotarpio analogiškus rodiklius priešpandeminiais ir turizmo sektoriui itin sėkmingais 2019 m.

„Nuo gegužės vidurio daugelyje keliautojų pamėgtų atostogų šalių nebeliko su pandemija susijusių ribojimų, tad žmonės vėl gali keliauti kaip įpratę. Tačiau mes visada savo keliautojams primygtinai rekomenduojame nepamiršti pasirūpinti tinkamu draudimu.

Jei žmonės atostogas planuoja už kelių mėnesių, visada pravartu įsigyti papildomas kelionių apsaugas bei paslaugas, kurios, prireikus, leistų nemokamai keisti kelionių planus. Tokiu atveju žmonės savo atostogų gali laukti ramiai ir be jokio streso“, – teigia D. Zapkutė.

Poilsio ir pažintines keliones organizuojančio operatoriaus duomenimis, vasaros sezonu tarp lietuvių paklausiausios kelionės išlieka į Turkiją, Graikijos salas, Juodkalniją, Madeirą, Bulgariją, Tunisą.

„Novaturo“ duomenimis, aktyviausiai keliauja 35-54 m. amžiaus gyventojai, o didžiąją keliautojų dalį sudaro didmiesčių gyventojai.

 

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder