Gentvilas: Bartoševičius atėmė iš konservatorių galimybę pasmerkti jam pateiktus įtarimus
(3)„Partija būtų geriausiai atrodžiusi, jeigu Bartoševičius būtų likęs Seime, būtų atėjęs prokuratūros prašymas, ir konservatoriai vieningai balsuotų už neliečiamybės atėmimą. Tada būtų buvęs šansas parodyti, kad konservatoriai kategoriškai smerkia“, – pirmadienį Delfi laidoje „Iš esmės“ sakė E. Gentvilas.
Anot jo, konservatoriai savo pasmerkimo nebegali įrodyti.
„Kristijonas išėjo iš Seimo ir atėmė galimybę jiems parodytį pasmerkimą tokiems veiksmams. Tai aš tikiu, kad kolegos konservatoriai būtų balsavę už neliečiamybės atėmimą, bet jie tos galimybės neteko“, – akcentavo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas.
Jis patikino, kad valdančioji koalicija nediskutavo šiuo klausimu. Anot E. Gentvilo, koalicijai reikėtų „susibėgti kaip galima greičiau“.
ELTA primena, kad pirmadienį konservatorių atstovas K. Bartoševičius pranešė, jog atsisako Seimo nario mandato. Politikas teigė sprendimą priėmęs dėl asmeninių priežasčių.
Vėliau pranešta, kad generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen dėl K. Bartoševičiaus neliečiamybės panaikinimo.
Prokuratūra informavo apie 2022 m. lapkričio 15 d. pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Baudžiamojo kodekso (BK) 150 straipsnio 4 dalyje, 153 straipsnio 1 dalyje ir 150 straipsnio 3 dalyje.
BK 150 straipsnio 4 dalis numato, kad tas, kas tenkino lytinę aistrą su mažamečiu prieš šio valią analiniu, oraliniu ar kitokio fizinio sąlyčio būdu panaudodamas fizinį smurtą ar grasindamas tuoj pat jį panaudoti, ar kitaip atimdamas galimybę priešintis, ar pasinaudodamas bejėgiška nukentėjusio asmens būkle, baudžiamas laisvės atėmimu nuo 3 iki 13 metų.
BK 150 straipsnio 3 dalyje nurodoma, jog tas, kas minėtus veiksmus atliko nepilnamečiam asmeniui baudžiamas laisvės atėmimu nuo 2 iki 10 metų.
BK 153 straipsnio 1 dalyje nurodoma, kad tas, kas atliko jaunesnio negu 16 metų asmens tvirkinimo veiksmus, baudžiamas laisvės apribojimu arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 5 metų.
Vadovaujantis Konstitucijos 62 straipsnio nuostatomis, Seimo nario asmuo neliečiamas, o Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė.
Seimo statuto 22 ir 23 straipsniai nustato, kad dėl Seimo nario neliečiamybės atėmimo į Seimą turi kreiptis generalinis prokuroras.
Valdančiųjų frakcijoje dirbęs K. Bartoševičius Eltai pirmadienį sakė, kad jo sprendimas pasitraukti iš Seimo yra susijęs su paties sveikatos būkle, o ne su teisėsaugos paskelbta informacija apie jo atžvilgiu pradėtas ikiteisminį tyrimą dėl galimo nepilnamečių seksualinio prievartavimo.
Rašyti komentarą