Gabrielius Landsbergis po susitikimo su prezidentu: pirmąjį pokalbį dėl ambasadorių vertinu pozityviai
(1)Ministras viliasi, kad ateityje tokių konstruktyvių pokalbių bus ir daugiau.
„Pirmas pokalbis įvyko, vertinu pozityviai, kol kas dar pranešti kokias nors žinias anksti. Matyt, kad bus daugiau tokio pobūdžio pokalbių.
Tai konstruktyvus, normalus pokalbis, toks, kokių anksčiau turėjome daug“, – žurnalistams teigė G. Landsbergis, kad su prezidentu aptarė ambasadorių klausimą.
Ministras patikino, kad dėl ambasadorių klausimo yra ieškoma „visaapimančių sprendimų“.
Kalbėsis su E. Bajarūnu apie jo ateitį
G. Landsbergis taip pat teigė, kad susitikimo su prezidentu metu buvo sutarta, kad jis pats pakalbės su konsultacijoms atšauktu Lietuvos ambasadoriumi Jungtinėje Karalystėje Eitvydu Bajarūnu apie diplomato ateities planus.
„Su prezidentu sutarėme, kad pasikalbėsime su ambasadoriumi, kokie jo paties planai“, – sakė G. Landsbergis, pažymėdamas, kad su ambasadoriumi kalbės jis pats.
„Tiesiog, kaip jis vertina situaciją. Nes tokios galimybės po VTEK sprendimo dar neturėjau. Tai tą dabar padarysiu“, – pridūrė jis.
Visgi ministras prezidento pozicijos dėl E. Bajarūno komentuoti nenori.
Įstrigusio ambasadoriaus Lenkijoje skyrimo proceso nekomentuoja
G. Landsbergis nenorėjo detaliau komentuoti Lietuvos ambasadoriaus Lenkijoje paieškų proceso.
„Derybos tol, kol įstatymas nepakeistas, yra neviešinamos. To principingai laikiausi, kad aš nei viešai, nei kažkokiais kitais būdais apie pavardes nepasakojau, tai to ir toliau nedarysiu“, – akcentavo G. Landsbergis.
Į klausimą, kada bus paskirtas Lietuvos ambasadorius Lenkijoje, ministras atsakė lakoniškai – „turėkime kantrybės“.
Kada įvyks kitas susitikimas su prezidentu ministras taip pat kol kas atsakyti negalėjo.
Nesutarimai dėl ambasadorių prasidėjo dar praėjusiais metais
Prezidentūra ir valdantieji jau antrą mėnesį ginčijasi dėl to, kas yra kaltas, jog Lietuvai strategiškai svarbi ambasada Lenkijoje neturi ambasadoriaus.
Praėjusią savaitę G. Nausėdos vyriausioji patarėja užsienio politikos klausimais Asta Skaisgirytė „Žinių radijui“ teigė, kad šalies vadovas, išreikšdamas pasitikėjimą užsienio reikalų ministru, pasiuntė aiškų signalą Lietuvos diplomatijos vadovui.
Todėl, pasak jos, Prezidentūra laukė ministro iniciatyvos susitikti su G. Nausėda.
Nuo praėjusių metų rudens URM ir Prezidentūra nesutaria dėl Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje likimo.
Viešoje erdvėje pasirodžius informacijai apie galimą E. Bajarūno mobingą URM ir Prezidentūra susiginčijo dėl to, ar ambasadorius toliau gali tęsti pareigas. Dėl šios situacijos ministerija atliko patikrinimą, kurio rezultatai parodė, kad ambasadorius pažeidė savo įgaliojimus.
Praėjusių metų spalį užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis laikinai sustabdė ambasadoriaus E. Bajarūno funkcijas iki kol bus atstatytas konstruktyvus ir produktyvus Lietuvos atstovybės Londone darbas.
E. Bajarūno klausimas atsidūrė ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) akiratyje. Praėjusią savaitę VTEK nutarė, kad miuzikle „Operos fantomas“ apsilankę prezidentas G. Nausėda ir E. Bajarūnas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų įstatymą.
Komisija nustatė, kad apsilankymas miuzikle buvo privataus pobūdžio, o už jį sumokėta ambasados lėšomis.
Visgi Prezidentūra su VTEK išvada nesutinka. Daukanto rūmai akcentuoja, kad prezidentas iš ambasadoriaus dovanų ar paslaugų negavo.
Rašyti komentarą