Technologijos

Rusijos valdžios institucijos leis vogti Vakarų intelektinę nuosavybę

Rusija pradės riboti intelektines teises ir "privalomai licencijuoti" užsienio išradimus, naudinguosius modelius ir pramoninį dizainą. Tam tikslui prie vyriausybinės ekonominės plėtros ir integracijos komisijos bus sukurta speciali įstaiga. Tai išplaukia iš vyriausybės nutarimo, rašo RBC, remdamasi dokumentu.

Remiantis nutarimu, išradimų pakomisė išduos leidimus naudoti užsienio intelektinės nuosavybės produktus be patentų savininkų sutikimo. Tai bus daroma bendrovių, kuriose valstybė arba Rusijos piliečiai tiesiogiai ar netiesiogiai valdo daugiau kaip 75 proc. akcijų, prašymu.

Bus laikomasi formalių reikalavimų, pavyzdžiui, gauti patento savininko atsisakymą arba per nustatytą laiką negauti patento savininko atsakymo.

Patentų savininkai, kurių intelektinė nuosavybė bus naudojama be leidimo, apie tai bus informuoti kuo greičiau ir gaus "atitinkamą kompensaciją", sakoma dokumente.

Tuo tarpu tie patentų savininkai, kurie dėl Vakarų sankcijų atsisakė suteikti teisę naudoti, tokias kompensacijas gaus į specialią "O" sąskaitą.

"Privalomojo licencijavimo" įvedimas bus vienas iš būdų siekti Rusijos technologinio suverenumo, sakė Pramonės ir prekybos ministerijos vadovo pavaduotojas Vasilijus Osmakovas.

Pasak jo, Rusijos gamintojams bus sukurtas "paprastas ir aiškus mechanizmas, kuris apsaugos juos nuo tiekimo nutraukimo ir užsienio teisių turėtojų atsisakymo išduoti licencijas rizikos".

Pasak Rusijos Federacijos centrinio komiteto generalinio direktoriaus pirmojo pavaduotojo Boriso Kopeikino, išradimų pakomisė taps "vieno langelio" principu veikiančiu centru Rusijos bendrovėms, susiduriančioms su nepagrįstais atsisakymais suteikti prieigą prie joms reikalingų patentų ir išradimų.

Įsakymą sudaryti pakomitetį dėl leidimo naudoti užsienio intelektinės nuosavybės produktus suteikimo vyriausybei anksčiau davė prezidentas Vladimiras Putinas.

Jis reikalavo tai padaryti siekiant "užtikrinti ekonominį saugumą".

Intelektinės nuosavybės teisių sustabdymas - tai reakcija į Vakarų ekonomines sankcijas, teigia advokatų kontoros "Lemchik, Krupsky & Partners" Intelektinės nuosavybės teisės praktikos vadovė Jelena Baršaja.

Pasak jos, Rusija vis dar dalyvauja pagrindiniuose šios srities tarptautiniuose susitarimuose, todėl rusų autorių kūriniai vis dar turėtų būti saugomi užsienyje.

Tačiau 2022 m. ES išplėtė sankcijas ir Rusijos teisių turėtojų intelektinės nuosavybės teisių objektams, kuriems buvo taikomi apribojimai.

Todėl licencinių mokesčių mokėjimai subankcionuotiems subjektams šiandien yra neįmanomi, apibendrino Baršajus.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder