Garsiausios Amerikos šeimos tragedijos

Kenedžių šeima Jungtinėse Valstijose yra viena žinomiausių, daugelis iki šiol šiltai prisimena ryškiausius jos atstovus: buvusią pirmąją ponią Žakliną Kenedi (Jacqueline Kennedy), tapusią visos epochos dievaite, ir jos vyrą Džoną F.Kenedį (John F.Kennedy), kurio tragiška mirtis sukrėtė visą šalį.

Kai kas neabejoja, kad ši giminė yra prakeikta. Nežinia, kiek realus gali būti „Kenedžių prakeiksmas", bet faktai yra faktai: nuo 1940 metų Kenedžių giminę sukrėtė daugiau kaip dvi dešimtys tragedijų, o didžioji jų dalis baigėsi netikėtomis ir baisiomis mirtimis.

1941 m. - Rozmari Kenedi (Rosemary Kennedy)

Rozmari buvo viena iš devynių verslininko, diplomato ir politiko Džozefo Patriko Kenedžio vyresniojo (Joseph Patrick Kennedy) vaikų. Džonas Kenedis, vėliau tapęs 35-uoju JAV prezidentu - jos brolis. Viešuose renginiuose Rozmari spindėjo žavesiu, aplinkiniai žavėdavosi jos grožiu ir maloniu elgesiu.

Bet kai niekas nematė, jos nebuvo įmanoma suvaldyti: nuolatiniai agresijos protrūkiai, bėgimas iš mokyklų ir barniai su artimaisiais... Tada tėvas nutarė imtis naujo gydymo būdo, kuris buvo vadinamas „panacėja nuo visų psichikos ligų" - lobotomijos.

Operacija baigėsi katastrofiškai: po jos Rozmari intelektas tapo kaip 2 metų vaiko, ji nebemokėjo savarankiškai vaikščioti ir atlikti paprasčiausių buitinių veiksmų. Rozmari gyveno 86 metus, bet jos smegenys po barbariškos medicininės intervencijos taip ir neatsigavo.

1944 m. - Džozefas Patrikas Kenedis jaunesnysis

Rozmari brolis Džozefas buvo protingas, narsus ir labai pareigingas vaikinas. Jis metė teisės studijas Harvardo universitete, kad galėtų kautis už savo šalį Antrajame pasauliniame kare. 1944 m. jis buvo išsiųstas į Angliją, kur dalyvavo slaptose misijose. Tačiau kartą jis iš kovinės užduoties negrįžo: Džozefo lėktuvas sprogo virš Lamanšo, jaunas lakūnas žuvo.

1948 m. - Ketlina Kenedi (Kathleen Kennedy)

Kita sesuo, Ketlina, gyvendama Anglijoje su tėvais, kai Džozefas Kenedis vyresnysis buvo paskirtas JAV ambasadoriumi D.Britanijoje, susipažino su V.Kavendišu (W.Cavendish), britų armijos karininku, ir už jo ištekėjo.

Tačiau jų laimingas gyvenimas truko neilgai: praėjus mėnesiui po vestuvių, vyras buvo išsiųstas tarnauti Prancūzijoje, o dar po 3 mėnesių žuvo. 24 metų Ketlina tapo našle.

Suprantama, jauna ir patraukli mergina neilgai buvo viena, aplinkui ją visada sukiojosi daug gerbėjų, o ji pirmenybę atidavė anglų aristokratui, kuris dėl jos ketino mesti šeimą. 1948 m. įsimylėjėliams skrendant į Prancūzų rivjerą, įvyko tragedija - sudužo jų lėktuvas. Ketlinai buvo 28-eri.

1956 ir 1963 m. - Arabela ir Patrikas Kenedžiai

Labai retu ir gražiu Arabelos vardu Džonas ir Žaklina Kenedžiai planavo pavadinti savo pirmagimę dukrą. Tačiau ji 1956 m. rugpjūtį gimė negyva. Tai buvo baisus smūgis Kenedžių šeimai. Nuo 1957 iki 1960 m. jiems gimė duktė ir sūnus (Kerolaina ir Džonas).

Trečiasis poros vaikas, berniukas vardu Patrikas, gimė 1963 m. ir pasirodė, kad jis serga kvėpavimo sistemos liga. Kova dėl jo gyvybės truko apie 40 valandų, bet medikams berniuko išgelbėti nepavyko.

1963 m. - Džonas Ficdžeraldas Kenedis (John Fitzgerald Kennedy)

Džono Kenedžio, 35-ojo JAV prezidento nužudymas, yra vienas garsiausių XX a. nusikaltimų. Mirus naujagimiui sūnui, jis vis dėlto rado savyje jėgų dalyvauti prezidento rinkimų kampanijoje.

Jis turėjo puikių šansų būti perrinktas antrajai kadencijai, tačiau jo gyvybę nutraukė kulka, 1963 m. lapkričio 22-ąją paleista Li Harvio Osvaldo (Lee Harvey Oswald).

Dž.Kenedžio nužudymas tapo baisia tragedija ne tik Kenedžių šeimai, bet ir visai Amerikai. Būtent po šio rezonansinio nusikaltimo buvo pradėta kalbėti apie „Kenedžių šeimos prakeiksmą".

1968 m. - Robertas Kenedis (Robert Kennedy)

Robertas Kenedis, praėjus 10 mėnesių po brolio prezidento nužudymo, atsistatydino iš šalies generalinio prokuroro pareigų. Jis tapo senatoriumi, o kadangi 7-asis deš. šaliai buvo labai neramus, daugelis amerikiečių tikėjosi, kad jis galės padaryti įtaką padėčiai JAV ir padėti išspręsti karo Vietname klausimą.

Robertas nutarė balotiruotis į prezidento postą ir įtikinamai laimėjo priešlaikinius rinkimus Kalifornijoje. Tačiau rezultatų paskelbimo dieną, 1968 m. birželio 5-ąją, jį nušovė 22 metų palestinietis S.Sirhanas.

Taip žudikas išreiškė protestą prieš R.Kenedžio, Palestinos ir Izraelio konflikte viešai palaikiusio Izraelį, politiką.

1984 m. - Deividas Kenedis (David Kennedy)

Deividas Kenedis, 12 metų berniukas, buvo vieno iš Los Andželo viešbučių numeryje, kai per televizorių buvo parodytas jo tėvo, Roberto Kenedžio nužudymas.

Ši traumuojanti patirtis paliko pėdsaką tolesniame garsiosios šeimos palikuonio gyvenime. 28 metų Deividas, kurį ilgą laiką kamavo priklausomybė nuo narkotikų ir alkoholio, perdozavęs kvaišalų mirė viešbutyje netoli šeimos valdų Palm Biče.

1997 m. - Maiklas Kenedis (Michael Kennedy)

Deivido brolis Maiklas Kenedis vadovavo nekomercinei organizacijai, kuri tiekė degalus nepasiturintiesiems, taip pat dalyvaudavo savo šeimos narių politinėse kampanijose.

1997 m. metų išvakarėse jis slidinėjo Aspene (Kolorado valstija) ir praradęs pusiausvyrą įsirėžė į medį. Ligoninėje nuo gautųjų traumų jis mirė. Jam buvo 39-eri.

1999 m. - Džonas F.Kenedis jaunesnysis

Visų amerikiečių atmintyje įsirėžė trejų metukų Džono su trumpomis kelnytėmis ir mėlynu paltuku, saliutuojančio tėvo karstui, paveikslas. Atsisveikinimo su tėvu diena, lapkričio 25-oji, taip pat buvo jaunesniojo Kenedžio gimtadienis.

Vėliau jis įstojo į Brauno universitetą, vėliau tęsė studijas Niujorko universiteto teisės fakultete, paskui dirbo prokuroru Manheteno apygardos prokuratūroje ir redagavo politinį žurnalą „George", kurį įsteigė 1995 m. Džonas Ficdžeraldas Kenedis jaunesnysis tikriausiai būtų pasukęs į politiką, mano L.Limeris, kelių knygų apie Kenedžius autorius, ir jam būtų sekęsi.

1999 m., privatus lėktuvas, kuriuo skrido 38 metų Džonas, nukrito į Atlanto vandenyną netoli Masačūsetso valstijos pakrantės. Lėktuvu taip pat skrido jo žmona Kerolaina su seserimi.

Jie vyko į Rori, jauniausios Roberto Kenedžio dukters, vestuves. Užuot šventę sutuoktuves, šeimos nariai susirinko Kenedžių viloje ir nerimaudami laukė žinių apie Džono likimą. Netrukus jiems buvo pranešta, kad per šią aviakatastrofą niekas neišgyveno.

2012 m. - Merė Ričardson Kenedi (Mary Richardson Kennedy)

Merė Ričardson ištekėjo už Roberto Kenedžio jaunesniojo 1994 m. Jiems gimė 4 vaikai. Tačiau šeimos idilė pradėjo byrėti dėl moters priklausomybės nuo alkoholio ir narkotikų.

Merė ne kartą buvo sulaikyta už vairavimą apgirtus. 2010 m. jos vyras pareikalavo skyrybų. 2012 m. gegužės 16 d. 52 metų M.Ričardson Kenedi buvo rasta negyva savo namuose, jos kraujyje buvo aptikta didelės antidepresantų dozės pėdsakų.

2019 m. - Sirša Kenedi Hil (Saoirse Kennedy Hill)

Senatoriaus Roberto Kenedžio anūkė Sirša Kenedi Hil, kuriai buvo vos 22-eji, mirė perdozavusi narkotikų vienoje iš Kenedžių rezidencijų Masačūsetse, pramintoje „vasaros Baltaisiais rūmais".

Sirša nuo paauglystės sirgo depresija, bet gydymas jai nepadėjo. Garsiosios šeimos atžala buvo palaidota šalia nusižudžiusios tetos, Merės Ričardson Kenedi.

2020 m. - Meivė Kenedi Makin (Maeve Kennedy McKean) ir jos vyresnysis sūnus Gideonas

Kita Roberto Kenedžio anūkė ir jos sūnus - paskutinės „šeimos prakeiksmo" aukos. Nelaimingas atsitikimas įvyko 2020 m. Merilendo valstijoje: Meivė su šeima saviizoliavosi užmiesčio name ant įlankos kranto.

Žaisdami vaikai įmetė į vandenį kamuolį, o Meivė ir Gideonas nutarė jį pasiekti su kanoja, tačiau srovė buvo pernelyg stipri ir jie nepajėgė grįžti į krantą.

Be garsiai nuskambėjusių tragedijų, siejamų su „Kenedžių prakeiksmu", šioje šeimoje būta ir kitokių atsitikimų, turėjusių katastrofiškų pasekmių:

1961 m. Džo Kenedis vyresnysis patyrė insultą, dėl kurio šeimos galva liko paralyžiuotas ir prarado kalbos dovaną.

1964 m. Edvardas Kenedis, jauniausias prezidento brolis, pateko į lėktuvo katastrofą. Jis susilaužė stuburą.

1969 m. Edvardas Kenedis nesuvaldė automobilio. Mašina įkrito į vandenį, žuvo moteris.

1973 m. visai jaunam Edvardui Kenedžiui jaunesniajam dėl vėžio buvo amputuota koja.

1973 m. Roberto Kenedžio sūnus, Džo Kenedis III, buvo nuteistas už išprievartavimą, vėliau išteisintas.

1994 m. Žaklina Kenedi būdama 64-erių mirė nuo limfomos.

2009 m. Edvardas Kenedis mirė nuo smegenų vėžio.

2011 m. vienintelė E.Kenedžio dukra, Kara Kenedi Alen būdama 51 metų nuo širdies priepuolio mirė sveikatinimo centre.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder