Jei nerimausime dėl to, kad neužmiegame,- situacija tik pablogės. Nemigą gali įveikti natūralūs metodai.
Didžiojoje Britanijoje atlikti tyrimai parodė, kad suaugęs žmogus vidutiniškai miega 6,5-8,5 valandos. Moterys dažniau skundžiasi miego sunkumais negu vyrai, o vyresnio amžiaus žmonės dažniau nei jauni.
Patariama miegoti patogioje lovoje. Jei čiužinys senesnis nei 10 metų, reikėtų įsigyti naują. Rinkimės pakankamai tvirtą, bet ne per kietą čiužinį, kad nenuspaustų klubų ar pečių. Miegamajame turi būti tamsu ir tylu. Priešingu atveju ant akių užsidėkime kaukę ar naudokime ausų kamštukus. Likus valandai iki miego, nerūkykime, daug nevalgykime, ypač sunkiai virškinamo maisto, atsisakykime alkoholio, kavos; nežiūrėkime žadinančių emocijas TV laidų, filmų, neskaitykime jaudinančių straipsnių ar knygų, energingai nesimankštinkime. Prieš miegą pagulėkime šiltoje vonioje.
Jei atsigulus neužmiegame ilgiau nei pusvalandį, atsikelkime ir užsiimkime kokia nors veikla, pavyzdžiui, joga ar paskaitykime, kol užsinorėsime miego. Jei nedirbame pamaininio darbo, kelkimės, kai prašvinta. Natūrali šviesos kaita per parą labai veikia konkorėžinę liauką (hipofizio), reguliuojančią būdravimo ir miego ritmą. Einant miegoti, kai sutemsta, ir keliantis, kai prašvinta, galima sureguliuoti miego ir kėlimosi ritmą.
Miegą gerinantys lengvi užkandžiai prieš miegą naudinga tiems, kurie nubunda naktį jausdami alkį. Tokiuose maisto produktuose yra daug angliavandenių, vitamino B, kalcio, magnio, nesočiųjų riebiųjų rūgščių bei amino rūgšties triptofano, reikalingo miegą sukeliančioms medžiagoms gaminti. Šių mikroelementų derinys sudaro sąlygas triptofanui pasiekti smegenis, ir maždaug po pusvalandžio pasijuntame apsnūdę. Naudingi užkandžiai: rupi duona su salotomis; virta bulvė ir žiedinis kopūstas, apšlakstyti lazdynų ar graikinių riešutų aliejumi; banano griežinėliai su susmulkintomis datulėmis; šiltas pienas.
Rašyti komentarą