Pasak Socialinių reikalų departamento direktorės Audros Daujotienės, padarius gydymo įstaigų apklausą paaiškėjo, kad kiekvieną parą į jas atvežami kone 24 neblaivūs piliečiai, iš kurių vos keliems tikrai reikalingos medicininės paslaugos. Žiemos metu jų atvežama dar daugiau.
"Klaipėdos universitetinė ligoninė net turi įsirengusi specialią palatą, kurioje uždaro tokius pacientus ir išleidžia tik tuomet, kai jie jau gali savarankiškai paeiti. Žinoma, medikai nėra patenkinti, kad turi užsiimti tokia veikla, bet nėra kito pasirinkimo - nėra kur kitur tų girtų asmenų vežti", - pastebėjo A. Daujotienė.
Pasak jos, šių metų balandžio mėnesį Lietuvos Vyriausybė buvo sudariusi komisiją, kuri paruošė savivaldybėms rekomendacijas, kaip laikino apnakvindinimo paslauga galėtų būti teikiama. Siūlomi trys variantai - tokią paslaugą teikti nakvynės namuose, steigti naują įstaigą, arba pirkti paslaugą iš medicinos įstaigų.
"Siūlome kol kas tokią paslaugą pirkti, nes norint įkurti naujai tokią įstaigą prireiktų nemažai lėšų jai įrengti. O nakvynės namai turi taisyklę, kad vienai nakčiai čia priimami tik blaivūs asmenys", - vykusiame miesto tarybos kolegijos posėdyje siūlė A. Daujotienė.
Pasak jos, paskaičiuota, kad perkant šią paslaugą iš medicinos įstaigos, metams prireiktų 200 tūkst. litų. Tokia suma paskaičiuota vos 8 vietų išblaivinimo įstaigai.
"Žinoma, galima šią paslaugą pirkti tik keliems mėnesiams, pavyzdžiui, šaltuoju metų laiku, kai nebelieka to krūmo lapuoto, kuris šilumą duotų", - beveik eiliuotai prabilo savivaldybės tarnautoja.
Paskaičiuota, kad mėnesiui pirkti šią paslaugą kainuotų 15-16 tūkst. litų. Svarstoma, kad vienos vietos kaina parai siektų kone 71 litą, tad esą sunku pasakyti, ar rinkoje ji būtų populiari.
"Vilnius turi tokią įstaigą ir turi nusistatę įkainius, tačiau tikina, kad išieškoti šiuos pinigus iš savo "klientų" nėra taip paprasta, tenka bylinėtis teismuose ne tik dėl to, bet ir dėl esą dingusių pinigų bei kitų vertingų daiktų", - pastebėjo A. Daujotienė.
"O ar išsiblaivę nepaprašo sugrąžinti į tą vietą, iš kur juos paėmė?" - šmaikštavo vienas iš politikų.
Regis, Klaipėdos politikams ši diskusija labai patiko, nes sąmojai svarstant šį klausimą Kolegijos posėdyje liejosi per kraštus. Štai Rimantas Taraškevičius iškilus diskusijai, kuri įstaiga galėtų šią paslaugą suteikti, pajuokavo: "Penkios pėdutės..."
Daugiausia neblaivių klaipėdiečių atvežama į Klaipėdos universitetinę ligoninę, todėl politikas Artūras Razbadauskas šmaikštavo, kad tai visai normalu, nes būten čia ir turi būti vežami visi patyrusieji galvos traumas.
"Man keista klausytis, kad tai mes vadiname paslauga. Senais laikais tai buvo privaloma tvarka. Atmenu, kaip vakare pareigūnai prie restoranų laukdavo, kol koks pijokėlis išeis ir galės jį pačiupti. Kad ir dabar nebūtų taip - išeis koks ponas iš restorano - truputėlį krypt į šoną, ir jau sulaikys. Juk jis tikrai nenorės tos paslaugos, jau geriau ją namuoseatliks", - samprotavo Vytautas Lupeika.
"Tikrai mes paslaugą dažniausiai suprantame - tik picos atvežimą į namus", - šypsojosi Vytautas Grubliauskas.
Įsismarkavusias vyrų smagias diskusijas nutraukė Irina Rozova, pasiūliusi savivaldybės administracijai sukonkretinti pasiūlymą ir kitam Kolegijos posėdžiui pateikti jau konkrečius pasiūlymus - iš kurios medicinos įstaigos šią neblaivių asmenų laikino apnakvindinimo paslaugą būtų galima pirkti.
Politikai dar paragino valdininkus paskubėti, kad jau šių Naujųjų metų šventimas būtų ramus net ir tiems, kurie truputėlį padaugins, nors panašu, kad taip greitai Klaipėdoje blaivykla nebus įsteigta.
Rašyti komentarą