Kaip išmokti greitai užmigti

Kaip išmokti greitai užmigti

Jei jus kankina nemiga, bet ne dėl meilės, o dėl nežinomų priežasčių, neskubėkite panikuoti. Specialistai, tyrinėjantys miego problemas, žino gerų patarimų, kaip persikelti į Morfėjaus karalystę, vos galvai palietus pagalvę.

Sveikas žmogus, išjungęs šviestuvą, užmiega per 3-10 minučių. Miego sutrikimus tyrinėja medicinos specialistai, vadinami somnologais. Pasak jų, viena dvi bemiegės naktys - tai ne priežastis panikuoti. Konsultuotis su somnologu verta, jei skaičiuoti aveles tenka po dvi valandas ir ilgiau. O kad avių skaičiavimas padeda, ne kartą patvirtinta moksliniais tyrimais, svarbiausia, kad būtų skaičiuojama monotoniškai ir neišgyvenant (suskaičiavau jau iki tūkstančio, o miegas kaip neima, taip neima!). Ir dar svarbu: nereikia nervintis ir versti save tučtuojau užmigti - kuo labiau stengiamės, tuo labiau sudirgstame.

Nežvilgčiokite į laikrodį

Pagrindinis mūsų priešas naktį - laikrodis. Vien nuo žinojimo, kiek valandų, skirtų miegui, jau praleidote būdraudami ir kiek liko iki ryto, kai turėsite keltis, jūsų miego kokybė nepagerės. Naktį į laikrodį niekada nežiūrėkite, kad ir kaip norėtųsi. O štai rytą reikia keltis griežtai tuo pačiu metu, pagal žadintuvo signalą. Tai treniruoja organizmą ir jis laikui bėgant atpranta neramiai miegoti, prabusti ir žiūrėti į laikrodį - jau laikas keltis ar dar ne. Nemiga yra laikoma ne tik sunkumai užmigti, bet ir neramus, nutrūkstamas miegas.

Lova - tik maloniems užsiėmimams

Šiuo atveju malonūs užsiėmimai - tai miegas ir seksas. Ir tik tam yra skirta lova. Žiūrėti televizorių, skaityti, naršyti internete ir net klausytis radijo nerekomenduojama. Atsigulus į lovą turi suveikti užmigimo refleksas, o jei žmogus lovoje veikia ką nors, kas visai nesusiję su miegu, šis refleksas jam nesusiformuoja, tam reikia laiko. Taigi nesitikėkite, kad iš miegamojo išmetę planšetinį kompiuterį užmigsite už pusvalandžio - įprotį išsiugdysite per mėnesį pusantro.

Pyragaitis prieš miegą

Kaloringas angliavandenių gausus maistas palankiai veikia miegą, bet su sąlyga, kad jį suvalgysite likus maždaug trims valandoms iki miego. Yra ir daugiau apribojimų: sportuoti arba užsiimti kitokia aktyvia fizine veikla somnologai pataria likus 6 valandoms iki miego. Kitais atvejais fizinis aktyvumas veikia jaudrinamai. Tačiau, kaip ir iš kitų taisyklių, pasitaiko išimčių - kai kas po sunkios treniruotės miega kaip užmuštas.

Tamsa - nemigos priešas?

Paplitusi nuomonė, kad miegoti reikia visiškoje tamsoje, nes bet koks šviesos šaltinis stabdo melatonino gamybą. Susikūrė net visa akių raiščių miegui pramonė, pavyzdžiui, su tokiu raiščiu nuolatos miegojo serialo „Seksas ir miestas“ herojė. Bet specialistai šiai teorijai yra gana abejingi, jie teigia, kad šviesos kiekis, stabdantis melatonino išsiskyrimą, yra apie pusantro tūkstančio liuksų. Tai parduotuvės apšvietos lygis ir vargu ar taip yra apšviečiamas kieno nors miegamasis. Tiesa, yra ir kitaip manančių specialistų: organizmui naudingiau praleisti dvi tris valandas visiškoje tamsoje, net jei užmigti nepavyks.

Atlaisvinti galvą

Prieš miegą reikia atsikratyti visų praėjusios dienos emocijų. Ir gerų, ir blogų. Tai ir yra galvos atlaisvinimas. Jei tai padaryti sunku, prieš miegą paimkite popieriaus lapą ir susirašykite, kas jums nutiko per dieną, ir gera, ir bloga. Paskui užmigti bus daug lengviau.

Tabletės palauks

Somnologai žino daugybę būdų nemigai gydyti. Jų darbas su pacientais labai primena psichoterapiją. Iš pradžių specialistai bando pašalinti veiksnius, sukeliančius insomniją - taip moksliškai vadinama nemiga. Paskui taikoma psichoterapija, adatų refleksoterapija, fototerapija ir fitoterapija. Namų sąlygomis galima naudoti natūralius relaksantus, kurie atpalaiduoja ir padeda užmigti:

išgerkite puodelį žolelių arbatos. Raminamuoju poveikiu pasižymi pasifloros, barkūnai, gudobelės, raudonėliai, sukatžolės, valerijonai, ožkarožės, plautės, apyniai;

prieš eidami miegoti smilkinius patepkite eteriniu jazminų aliejumi. Ypatingos jo savybės ir malonus aromatas padės atsipalaiduoti;

sučiulpkite kelias jūros druskos kruopeles: joje esantis bromas raminamai veikia nervų sistemą.

Parengta pagal dienraščio „Vakaro žinios“ priedą „Geras!“

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder