Virvę traukti nėra taip paprasta, kaip atrodo

Virvę traukti nėra taip paprasta, kaip atrodo

"Vakarų ekspresas" pristato "Švyturio" Klaipėdos ateities" konkurso finalininkus. Šį kartą siūlome susipažinti su visa gausia virvės traukimo komanda "Švyturys", turinčia itin ambicingų užmojų, pavyzdžiui, vieną kartą įveikti brolius latvius.

Komanda "Švyturys" į finalą atrinkta iš daugiau nei 30 pretendentų gauti 12 tūkst. litų "Švyturio" alaus daryklos stipendiją. Už virvės traukimo komandą pirmojo balsavimo metu atiduoti 6 349 balsai (5 989 internetiniai balsai ir 360 kuponais).
"Konkursas - ne varžybos, bet vis tiek labai smagu patekti tarp geriausių, tik gaila, kad nuo mūsų pačių jau niekas nepriklauso, nebegalime pasitreniruoti ir laimėti", - sakė komandos treneris Andrius Matulis.

Pradėjo pasiskolinę virvę

"Virvės traukimas - ne tradicinė, bet sporto rūšis. Visi galvoja, kad reikia tik išgerti alaus ir traukti. Iš tikrųjų reikia turėti labai daug jėgos, ištvermės, stiprus privalo būti visas kūnas. Ypač varžybose labai svarbus sinchroninis darbas. Visi 8 komandos nariai turi stengtis tą pačią sekundę iš visų jėgų daryti identišką judesį", - sakė treneris.

A. Matulis 2012 metų pabaigoje iš Kauno atsikėlė gyventi į Klaipėdą. Jis tapo Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės Klaipėdos miesto pėstininkų kuopos kariu savanoriu ir pareiškė norą suburti virvės traukimo sporto komandą.

"Žmonių, norinčių traukti virvę su manimi, ieškojau visur. Į pirmą treniruotę atėjo apie 20, o po metų iš jų liko tik keturi", - pasakojo A. Matulis.

Pirmaisiais virvės traukimo komandos nariais patapo minėtos kuopos kariai savanoriai. Pirmosios treniruotės vyko naudojant skolintą virvę, vėliau rinktinės vadovybė, siekdama skatinti sportuojantį rinktinės jaunimą, nupirko specialią virvę, nupintą pagal specialų užsakymą ir atitinkančią standartą, kurio reikalauja Virvės traukimo federacija.
Žiemą virvės traukimo treniruotės vyko kuopos koridoriuje. Dabar komanda uždarų patalpų čempionatams treniruojasi Klaipėdos lengvosios atletikos manieže, o po Velykų jau lauke ruošis atvirų durų čempionatui.

Jau skina pergales

Pirmasis komandos debiutas - pernai kovo 28 d. Kaune vykęs uždarų patalpų Lietuvos virvės traukimo čempionatas. Šiemet kovo viduryje virvės traukimo komanda "Švyturys" dalyvavo atvirame Latvijos čempionate 14 komandų turnyre MIX (4 vyrai ir 4 moterys) kategorijoje ir iškovojo 5 vietą. Beje, jame skirtingose svorio kategorijose dalyvavo net trys komandos, sudarytos iš Klaipėdos virvės traukimo klubo "Švyturys" narių.

"Latvijos čempionatuose labai sunku ką nors laimėti, mums dar trūksta treniruočių, kad pasiektume tai, ką gali broliai latviai. Jie yra kelis kartus buvę ir Europos, ir pasaulio čempionai.

Tačiau mes galime juos įveikti. Prieš mėnesį vykusiame čempionate neužėmėme nei pirmos, nei prizinės vietos, latvių neišgąsdinome, bet tikrai juos nustebinome", - sakė komandos "Švyturys" treneris, keliskart Lietuvos uždarų ir atvirų patalpų čempionatų čempionas.

Šiemet kovo 29 d. Panevėžyje vyko Lietuvos studentų virvės traukimo čempionatas, Lietuvos uždarų patalpų virvės traukimo čempionatas ir tarptautinės sporto klubo "Ąžuolas" virvės traukimo varžybos.

Komanda "Švyturys" atstovavo Klaipėdos universitetui ir iškovojo 3 vietą svorio kategorijoje iki 640 kg. Lietuvos čempionate svorio kategorijoje iki 750 kg komandos vyrams pavyko užimti 2 vietą, o klubo varžybose klaipėdiečiai iškovojo 3 vietą.

Sieks juridinio statuso

"Švyturio" komanda neturi juridinio asmens statuso, tačiau yra viena iš naujausių ir gausiausių komandų Lietuvoje, kurioje treniruojasi ir senbuviai kuopos kariai savanoriai, ir prisijungę Klaipėdos miesto studentai, moksleiviai, mokytojai, medicinos darbuotojai, baldžiai,lengvaatlečiai, rankų lenkikai, ir kt.

Visi jie yra pasiryžę atkakliai treniruotis, populiarinti šią azartišką sporto šaką, siekti rezultatų ir garsinti Klaipėdą dalyvaudami Lietuvos ir užsienio virvės traukimo čempionatuose. Šiuo metu treniruotes aktyviai lanko per 30 traukikų.

Galvojama ir apie Klaipėdos virvės traukimo klubo "Švyturys", turinčio juridinio asmens statusą, steigimą.

Pasak A. Matulio, stipendija duotų galimybę įsigyti papildomą sportinį inventorių, pasisiūdinti profesionalią aprangą dalyvauti Europos čempionatuose,  rengti vasaros stovyklas, kad į šią netradicinę sporto šaką įtrauktų  daugiau jaunimo iki 18 metų, idant jis nesišlaistytų be tikslo gatvėmis. Kol kas komandoje yra tik keturi moksleiviai, bet treneris pasiryžęs auginti naująją virvės traukikų kartą.

Pats A. Matulis virvės traukimu domėjosi būdamas mažas, stovėdavo, žiūrėdavo, kaip kiti traukia, ir varvindavo seilę. Galimas daiktas, tuo jį užkrėtė tėtis, prijaučiantis netradicinėms sporto šakoms.  

Virvę traukti A. Matulis pradėjo 2009-aisiais Kauno technologijos universiteto studentų komandoje. Šioje mokymo įstaigoje jis studijavo medienos technologijas ir tapo medienos inžinieriumi.

"Po truputį tampu profesionaliu virvės traukimo treneriu. Turiu planų ateityje gauti teisėjo licenciją", - prisipažino A. Matulis.

INFORMACIJA

Antrajame "Švyturio" Klaipėdos ateities" stipendijos konkurso etape galutinį laimėtoją rinks komisija, sudaryta iš "Švyturio", Klaipėdos savivaldybės ir "Vakarų ekspreso" atstovų. Stipendija bus įteikta balandžio 29 d. 13 val. uostamiesčio rotušėje.

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder