"Daugiausia gadinami suoliukai, šiukšliadėžės, paplūdimiuose ir jų prieigose esantys riboženkliai, informaciniai stendai, transporto laukimo paviljonai", - sakė savivaldybės administracijos Miesto priežiūros poskyrio vyriausioji specialistė Edita Čerbienė.
Vien per šiuos metus miestui padaryta žala siekia 25 tūkst. litų - tiek kainavo sugadinto inventoriaus remontas. Jau atnaujinti 35 suolai, 4 autotransporto laukimo paviljonai, 6 paplūdimio riboženkliai, 1 informacinė kolona.
"Dažniausiai vandalizmo atvejų pasitaiko parkuose, skveruose, nuošalesnėse miesto vietose, kartais ir centrinėje miesto dalyje. Šiais metais dėl vandalizmo atvejų buvo taisyti suolai "Trinyčių", Skulptūrų parkuose, taip pat Pempininkų pėsčiųjų ir dviračių takuose bei Neringos skulptūros skvere", - vardijo specialistė E. Čerbienė.
Ji yra įsitikinusi, kad žmonių pilietiškumas galėtų padėti bent iš dalies užkirsti kelią miesto turto niokojimui.
"Pamatę gadinamą turtą miestiečiai turėtų apie tai pranešti policijai. Nors iš pažiūros šios pastangos neatrodo itin veiksmingos, tačiau gali duoti nors ir menkų, bet teigiamų rezultatų", - tvirtino ji.
Rašyti komentarą