V. Žiemelis aiškinasi, ar pagrįstai atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą dėl "Snoro" administratoriaus atlyginimo

V. Žiemelis aiškinasi, ar pagrįstai atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą dėl "Snoro" administratoriaus atlyginimo

Seimo Krikščionių partijos frakcijos seniūnas Vidmantas Žiemelis kreipėsi į Vilniaus apygardos vyriausiąjį prokurorą Ramutį Jancevičių ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorių Žimantą Pacevičių dėl STT Vilniaus valdybos nutarimo atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo banko "Snoras" administratoriaus Neilo Kuperio (Neil Cooper) piktnaudžiavimo.

Jis prašo patikrinti ir išaiškinti, ar STT Vilniaus valdyba tinkamai atliko tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo bei turto pasisavinimo faktų banke "Snoras", ar pagrįstai atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą bei įvertinti pareigūnų, atlikusių šio pareiškimo nagrinėjimą, veiksmus.

"Mano nuomone, Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai tyrimo iš esmės neatliko", - sako politikas.

Dienraščio "Respublika" publikacija paskatino V. Žiemelį pasidomėti bankrutuojančio "Snoro" pareigūnų atlyginimais. Parlamentaras šių metų rugpjūčio 8 dieną kreipėsi į generalinį prokurorą dėl galimo piktnaudžiavimo, padarant didelės žalos bankrutuojančiam bankui "Snoras" ir valstybei dėl to, kad bankrutuojančio banko "Snoras" bankroto administratoriui N. Kuperiui kreditorių komitetas, kuriame dominuoja valstybei atstovaujančios VĮ "Indėlių ir investicijų draudimas", nusprendė mokėti 100 tūkstančių litų mėnesinę algą bei kiekvieną mėnesį 5 milijonus litų skirti N. Kuperio komandai.

Parlamentaras taip pat prašė ištirti, ar Kreditorių komiteto sprendimas bankroto administratoriui, vykdančiam elementarų banko administratoriaus darbą, mokėti dešimt kartų didesnį atlyginimą negu Respublikos Prezidentui nepažeidžia protingumo ir teisingo atlygio už darbą principų, ar sprendimo iniciatorių bei N. Kuperio veiksmuose nėra nusikalstamo pinigų pasisavinimo bei piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi požymių. Politikas taip pat prašė patikrinti ir kitus piktnaudžiavimo faktus, švaistant bankrutuojančio banko pinigus, pavyzdžiui, ar teisėtai reklamos agentūrai "Idea prime" kas mėnesį išmokama nuo 50 iki 100 tūkstančių litų.

Pasak V. Žiemelio, Baudžiamojo proceso kodekso 168 straipsnis nurodo, kad, atsisakydamas pradėti ikiteisminį tyrimą, prokuroras ar ikiteisminio tyrimo pareigūnas surašo motyvuotą nutarimą.

"Drįstu teigti, kad nutarime atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą motyvų nėra, o iš teiginių, išdėstytų nutarime, akivaizdu, kad tyrimas, siekiant išsiaiškinti, ar padarytos nusikalstamos veikos, nebuvo atliktas, nes neapklausti reikiami asmenys, nesiaiškinta, ar nurodyti faktai atitinka tikrovę, neįvertinti ir pareigūnų, privalančių kontroliuoti bankrutuojančio banko "Snoras" piniginių lėšų skaidrų, taupų ir teisingą panaudojimą, veiksmai", - sako V. Žiemelis.

Rugpjūčio 6 d. "Respublika" rašė, kad Kreditorių komitetas, kuriame vyrauja valstybei atstovaujančios VĮ "Indėlių ir investicijų draudimas" atstovai, bankrutuojančio banko "Snoras" bankroto administratoriui N. Kuperiui nusprendė mokėti 100 tūkstančių litų mėnesinę algą o jo komandai kiekvieną mėnesį skirti net po 5 milijonus litų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder