Remigijus Šimašius apie VTEK sprendimą: "nuo durnumo vaistų nėra"

Remigijus Šimašius apie VTEK sprendimą: "nuo durnumo vaistų nėra"

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą pripažinti kaltais neišvengus interesų konflikto viceministrą Tomą Vaitkevičių, Tarptautinės teisės departamento direktorių Darių Žilių ir šio departamento skyriaus vedėją Andradą Bavėjan savo socialinio tinklalapio "Facebook" paskyroje apibūdino fraze "nuo durnumo vaistų nėra".

"VTEK nubaudė žmones už tai, kad jie dalyvavo komisijoje, kurios tikslas buvo patobulinti procedūras, kad anksčiau įvykusios klaidos nepasikartotų. Pasirodo, tai yra interesų supainiojimas. Viceministrui - nes jis kuruoja tą sritį, kurią tobulinti ir buvo skirta darbo grupė. Departamento direktoriaus pavaduotojui - nes kartais pavaduodavo direktorę (nors šios temos ir nekuravo). Skyriaus vedėjai - nes tiesiogiai atsakinga už šią sritį, kurią tobulinti turėjo darbo grupė, į kurią ją delegavau. Beje, skyriaus vedėja, deleguojama į darbo grupę, dar pasiteiravo, ar nebus čia interesų konflikto, į ką aš atsakiau, kad reikia eiti dirbti, o ne konfliktus įžiūrėti ten, kur jų nėra", - antradienį parašė jis.

R. Šimašius taip pat viešai kėlė klausimus, ką toks VTEK sprendimas reiškia: "sprendimus dėl procesų tobulinimo turi rengti žmonės, kurie su atitinkamais procesais nieko bendro neturi? O gal tiesiog procesų nereikia tobulinti?".

ELTA primena, kad antradienį VTEK nusprendė, kad T. Vaitkevičius, D. Žilys ir A. Bavėjan, dalyvaudami tarpžinybinėje darbo grupėje, turėjusioje išsiaiškinti ir įvertinti žmogaus teisių gynėjo Alesio Beliackio banko duomenų perdavimo Baltarusijai aplinkybes, nevengė interesų konflikto situacijos ir tokiais savo veiksmais pažeidė įstatymo nuostatas.

VTEK duomenimis, minėti valstybės tarnautojai vertino aplinkybes perduodant A. Beliackio banko duomenis Baltarusijai, nors tai buvo šių darbuotojų kompetencijos dalykas, jiems einant pareigas Teisingumo ministerijoje. Todėl šioje situacijoje, veikdami kaip minėtos darbo grupės nariai, jie negalėjo išlikti objektyvūs ir nešališki, priimant atitinkamą išvadą, nes vertino ir savo pačių veikimą (neveikimą).

Pagrindą A. Beliackio baudžiamajam persekiojimui davė informacija apie jo sąskaitas užsienio bankuose, kurią Minskui pagal dvišales teisinės pagalbos sutartis suteikė Lietuvos ir Lenkijos valdininkai.

Pernai visuomenei sužinojus apie Baltarusijai perduotą informaciją, Vilniaus baltarusių jaunimo sąjunga kreipėsi į Lietuvos teisingumo ministeriją, reikalaudama oficialiai atšaukti pateiktus duomenis.

Teisingumo ministerija pernai rugpjūčio 24 dieną Minskui nusiuntė prašymą perduotus duomenis laikyti negaliojančiais.

Kilus skandalui dėl informacijos Baltarusijai perdavimo, iš pareigų pasitraukė Teisingumo ministerijos Tarptautinės teisės departamento vadovė Aušra Bernotienė.

Tarptautinės žmogaus teisių federacijos viceprezidentas, Baltarusijos valdžios uždaryto žmogaus teisių gynimo centro "Vesna" vadovas A. Beliackis pernai lapkričio 24 d. buvo nuteistas ketverių su puse metų laisvės atėmimo bausme atliekant ją griežtojo režimo kolonijoje. Jis pripažintas kaltu dėl pajamų slėpimo itin dideliu mastu.

Teismui atmetus A. Beliackio apeliaciją, jis iš tardymo izoliatoriaus jau perkeltas į pataisos darbų koloniją Bobruiske.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder