Po televizijos laidos apie neva buvusį priekabiavimą prie jaunos merginos Seimo narys Saulius Stoma rengia kreipimąsi į teismą. Jo nuomone, šiuo atveju buvo grubiai peržengtos ribos, kada slaptas sekimas, asmeninių pokalbių įrašinėjimas ir viešinimas yra galimas, o kada - ne. Parlamentaro teigimu, pagal Konstituciją ir įstatymus net ir viešas asmuo turi teisę į privatumą, kurią peržengti pašaliniai asmenys gali tik, jei vykdomas nusikaltimas.
"Šiuo atveju nebuvo jokio nusižengimo ne tik teisės, bet ir moralės požiūriu", - teigia parlamentaras.
Jis taip pat tvirtino, kad, pateikus neiškarpytus pokalbius, bus matyti, jog jis merginai nežadėjęs jos įdarbinti, o pokalbis šia tema buvęs išprovokuotas.
"Aš laukiu, kai teisme bus pateikti visi įrašai, neiškarpyti, ir ten bus matyti, kad nebuvo kalbų apie jokius pažadus įdarbinti, nors televizijos laidoje sudaromas kitoks įspūdis. Nebuvo ir jokių amoralių pasiūlymų, nors toks vaizdas sudaromas", - sakė S. Stoma.
Jis teigia esąs laisvas žmogus, ir viešo asmens statusas neturėtų trukdyti gyventi normalų asmeninį gyvenimą. Parlamentaro teigimu, toks trukdymas ir jo paties bei aplinkinių žmonių orumo niekinimas yra grubus Konstitucijos ir įstatymų pažeidimas.
"Visuomenės interesas čia būtų nubrėžti aiškias ribas, saugančias pačią žmogiškumo esmę nuo įsisiautėjusios "be tabu" ideologijos. Negalima leisti, kad kažkas darytųsi pinigus, vogdamas ir pardavinėdamas kitų žmonių asmeninius gyvenimus", - sako S. Stoma.
Kaip ELTA jau skelbė, Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas ketina siūlyti etikos sargams tirti skandalingai pagarsėjusią istoriją dėl Seimo nario S. Stomos kandidačių į padėjėjos-sekretorės pareigas "atrankos" mechanizmo. "Tai spjūvis Seimo nariams į veidą, kaip turi jaustis Seimo nariai ir jų sąžiningai dirbantys padėjėjai-sekretoriai?" - Eltai sakė A. Salamakinas.
Jis tikisi, kad kitą savaitę etikos sargai pritars jo siūlymui tirti šį neetišką atvejį.
Rašyti komentarą