Specialioje parodoje Antanas Kalanta pristato pinigus, kuriuos naudojo mūsų tėvai ir seneliai

Specialioje parodoje Antanas Kalanta pristato pinigus, kuriuos naudojo mūsų tėvai ir seneliai

Klaipėdos prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ eksponuojama antroji įspūdingos Antano Kalantos pinigų kolekcijos dalis. Numizmatas parodoje pristato apie 200 skirtingų piniginių vienetų – monetų ir banknotų, kuriuos Lietuvoje naudojo mūsų seneliai, tėvai ir net mes patys.

„Antrojoje parodos dalyje eksponuojami iki XX a. Lietuvoje naudoti pinigai: litai, rubliai, červoncai ir net tie pinigai, kurie yra likę lakštuose, nes niekada taip ir nebuvo paleisti į apyvartą. Šioje parodos dalyje rodau tuos pinigus, kurie tarsi buvo naudoti kai kurių iš mūsų gyvenimo laikotarpiu, tačiau visgi matyti ganėtinai mažai. Yra tokių pinigų, kuriuos matė tik labai nedidelė žmonių dalis, kadangi jie galiojo tik tam tikromis dienomis, pavyzdžiui, kai vyko mugės“, – sako numizmatas Antanas Kalanta.

Šiuo metu prekybos ir pramogų centre eksponuojamoje parodoje galima pamatyti ne tik 1921–1922 metais Šilutėje naudotus pinigus ar pirmuosius litus, bet ir palyginti, kaip atrodė 1947 metais bei 1961–1992 metais naudoti rubliai. Jaunesnioji karta gali susipažinti, o vyresnioji prisiminti daugiau kaip prieš dvidešimt metų naudotus talonus, pamatyti ir kaip atrodo 1 lito banknotų lakštas – pinigai, kurie į apyvartą taip ir nebuvo išleisti. Galima prisiminti, kaip atrodė 1 lito popierinis nominalas su Žemaitės atvaizdu bei pamanyti Žemaičių Juomarko pinigus.

„Man asmeniškai patys gražiausi yra Klaipėdos Mėmelio krašto 1922 metų pinigai. Jie labai gerai parodo tų laikų aukščiausią pinigų spausdinimo kokybę, kaip ji vyko. Be to, juose labai gerai atsispindi Klaipėda su visomis savo įžymybėmis“, – atskleidžia A. Kalanta bei prisimena, jog dalis parodoje eksponuojamų tarpukario Lietuvos pinigų nuėjo gana ilgą kelią, kad vėl grįžtų į Lietuvą.

„Nemaža dalis šių pinigų kolekcininkų buvo išvežti į JAV, tad man teko juos iš jų atpirkti ir grąžinti atgal į savo kraštą“, – pasakoja A. Kalanta bei kviečia visus klaipėdiečius ir miesto svečius susitikti su juo Klaipėdos „Akropolyje“ esančioje parodoje šeštadienį, birželio 15 d., 13 val.

„Vesiu specialų susitikimą, kuriame tiek dideliems, tiek mažiems paaiškinsiu apie pinigų vertę, atsiradimą, spausdinimo istoriją, atskleisiu įdomių detalių ir, be abejo, atsakysiu į visus susirinkusiųjų klausimus“, – tikina numizmatas.

Paroda veiks iki birželio 21 d.

Pirmojoje parodos dalyje, kuri Klaipėdos „Akropolyje“ vyko metų pradžioje, buvo pristatomi pinigai, naudoti Lietuvoje nuo XVI a. iki XX a. Visą Antano Kalantos kolekciją sudaro apie 22 tūkst. skirtingų monetų ir banknotų, naudotų Lietuvoje nuo XVI amžiaus.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder