Kur Klaipėdoje nuvesti svečią?

Kur Klaipėdoje nuvesti svečią?

Klaipėdiečiams, vasarą ypač dažnai sulaukiantiems svečių iš įvairiausių pasaulio kampelių, tenka pasukti galvą, kaip geriau organizuoti savo miesto reprezentaciją: kur lietuviškai pavalgydinti, kokių istorinių krašto įdomybių parodyti, kokiais išskirtiniais gamtovaizdžiais nustebinti. Lankytinų objektų mieste nėra daug, pribloškiančių orginalumu - dar mažiau, tad kuo užimti svečius, kaip sukurti neblėstantį įspūdį? Anot klaipėdiečių, išskirtinį kozirį turime.

Lankytinų Klaipėdos objektų "top-10" mūsų dienraštis skelbė dar prieš trejus metus - tuomet įvairių sričių specialistai bandė išgryninti, kokios istorinės, kultūrinės bei gamtinės vertybės geriausiai reprezentuoja uostamiestį. Šių pokalbių reziumė tapo patogus naudotis sąrašėlis, kokius užsienyje turi beveik visi miestai ar regionai. Tiesa, jame tuomet atsidūrę objektai peržengė miesto slenkstį.

1. Olando kepurė

2. Senamiestis

3. Jūrų muziejus ir delfinariumas

4. Šv. Jono bažnyčia

5. Poilsio parkas

6. Klaipėdos pakraščių piliavietės, gyvenvietės ir kapinynai - Žardė, Laistai ir Purmaliai

7. Smiltynė, Kopgalis

8. Vilhelmo kanalas ir jo šliuzai

9. Klaipėdos pilis

10. Jūra

Ar šio sąrašo pakanka neblėstančiam įspūdžiui apie miestą sukurti? Daugumos šįkart kalbintų klaipėdiečių nuomone - nelabai. Tačiau Klaipėda turi kitą efektingą kozirį - šventes.

"Kvieskime per šventes"

Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos miesto meras


"Svečių vizitus geriausia derinti prie datų, kada mieste vyksta renginiai: jie labiausiai atskleidžia miesto dvasią. Jeigu klausiate apie grynai fizines vietas, kurias verta parodyti, aš savo svečius nuvesčiau į Kruizinių laivų terminalą, į senamiestį, Laikrodžių ir Jūrų muziejus, ant molo - tikrai įspūdinga. Kur maloniai pavakarieniauti, irgi pasirinkimas didelis, negaliu konkrečiai įvardyti, kad nekiltų nesusipratimų dėl reklamos. Gal pasufleruosiu, kad šalia turgaus yra vieta, kur tikrai ne gėda atvesti svečius ir praleisti vakarą."

"Priklauso nuo polinkių"

Romena Savickienė, Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė


"Kur veduosi svečius, priklauso nuo to, kiek laiko Klaipėdoje jie ketina praleisti. Būtinai pasivaikštome senamiestyje, aplankome Kalvystės muziejų, Friedricho pasažą, vakare nuvykstame ant molo, parodome Olando kepurę, pažvelgsiame į Klaipėdą iš 20 viešbučio aukšto... Jeigu svečiai vieši ilgesnį laiką - būtinai nuvykstame į Neringą, Palangą, į Šilutės pusę - Dreverną, Gižo muziejų. Dar priklauso nuo to, kuo svečiai domisi.

Jeigu turėtume tik vieną dieną? Tuomet parodyčiau Kuršių neriją ir Klaipėdos senamiestį."

"Senamiestis gyvas tik Friedricho pasaže"

Gintautas Misiukevičius, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos direktorius


"Kaip tik laukiame atvykstant kanadiečių muzikantų šeimos, kuri viešės dvi dienas: pirmąją vyks užsiėmimai, mokymai gimnazijoje, o antrąją savarankiškai pasivaikščios po senamiestį. Jie čia lankosi ne pirmą kartą, pernai stebėjo Padegimo spektaklį per Jūros šventę. Tai kultūringi, subtilūs žmonės, tad tai, ką mato, vertina santūriai ir mandagiai, niekuo nesiskundžia. Ką parodyti, kai nevyksta joks renginys? Sunkus klausimas... Nors mes labai mylime savąją Klaipėdą, bet kad nelabai ką turime parodyti svetimšaliui... Yra Laikrodžių muziejus, Paveikslų galerija - bet čia linkusiems į meną žmonėms. Kruizinių laivų terminalas? Europiečiai gi ne tokių yra matę... Pasivaikštome Danės krantine, yra alaus restoranai, jaukių vietelių senamiestyje, Anikės aikštė... Mažoji architektūra? Pro šalį einant galima atkreipti dėmesį, bet specialiai vesti parodyti... Lietuviška virtuvė? O pasakykite, kur ją rasti? Kartą buvau vienoje, tai ten svečio tikrai nesivesčiau, labai jau prastas lygis, prastas maistas. Tiesa, yra Friedricho pasažas! Man tai vienintelė tikra senamiesčio vieta. Jeigu visas senamiestis būtų toks kaip šis pasažas! Niekada nebuvome nusivylę nei aptarnavimu, nei aplinka, nei maistu. Tikrai ne gėda svečius atsivesti."

"Susiranda patys"

Diana Mickutė, Klaipėdos universiteto studentų sąjungos prezidentė


"Geras klausimas... Turiu pagalvoti... Na, taip, aš klaipėdietė, čia gimiau ir užaugau, bet vasarą dirbu, tai retai svečius priiminėju. Na, galima pasivaikščioti po senamiestį... yra katinas, peliukas, drakonas... Danės krantinė! Taip pat Kruizinių laivų terminalas. Bet jūs geriau klauskite studentės Rūtos, kuri globoja iš užsienio pagal mainų programas atvykstančius studentus."

Be senamiesčio, laivų terminalo ir jūros, užsienio studentus kuruojanti p. Rūta dar paminėjo Skulptūrų parką ir Universiteto miestelį. "Visa kita patys susiranda", - trumpai konstatavo pokalbininkė.

"Visa kita" - tai barai ir naktiniai klubai. Dėl jų stygiaus, pasak p. Rūtos, užsieniečiai nesiskundė.


"Turime Luizę ir "Memel-Nord"

Michailas Denisenka, Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos "Apskritasis stalas" pirmininkas


Be įprastai minimų objektų, M. Denisenka priminė, jog turime bateriją "Memel-Nord" - vokiškus gynybinius įtvirtinimus, 1939 m. aplink Klaipėdą statytus tuometinės Vokietijos karinio jūrų laivyno vadovybės nurodymu. M. Denisenka taip pat pasiūlė nepamiršti svečiams papasakoti apie karalienę Luizę, Prūsijos karaliaus Frydricho Vilhelmo III žmoną, kuri Klaipėdoje gyveno 1807-1808 metais, ir parodyti, kur ši karališkoji šeima rezidavo: dabartinį rotušės pastatą Danės gatvėje. Jeigu svečiams įdomu - galima su jais aplankyti ir senąsias kapinaites aplink Klaipėdą."

"Reikia žuvies restoranų!"

Zita Kelmickaitė, muzikologė, buvusi klaipėdietė


"Kokių nors kavinių užsieniečiui Klaipėdoje jau nebegalėčiau parekomenduoti, jų nežinau, bet po senamiestį būtinai pakviesčiau pasivaikščioti. Aš Klaipėdoje gyvenau iki 18 metų amžiaus, ir dabar, kai palyginu, negaliu atsistebėti, kaip gražiai čia viskas sutvarkyta... Gimiau Butkų Juzės gatvėje, gyvenau Donelaičio aikštėje ir priešais Meridianą. Labai džiaugiuosi, kad klaipėdiečiai šiemet mane pakvietė vesti renginį per laivų paradą, ir tikriausiai tiesa yra ta, kad būtent šventės reprezentuoja Klaipėdą. Tik labai visur norėtųsi matyti jūros motyvą, ir bent kokių penkių žuvies užeigų ar restoranų uostamiesčiui reikėtų, atrakcijų, susijusių su senaisiais amatais, nes vien jūra jau svečių nenustebinsi... Kartą buvau atvežusi į Nidą amerikiečius, ilgai gyriausi, kaip gražiai štai sutvarkyta krantinė, o jie manęs staiga klausia: "O kur čia būna šokiai? Ką čia žmonės veikia?" Suprask, krantine jau pasidžiaugėm - dabar duokit atrakcijų!"

"Miestas priklauso karaliams"

Romandas Žiubrys, VšĮ "Klaipėdos šventės" direktorius


Šiųmetės Jūros šventės renginių vadovas R. Žiubrys papasakojo neseniai sulaukęs svečių iš Liuksemburgo, kurie Klaipėdos nebuvo matę kelerius metus. "Pasivaikščiojome Danės krantine, po Pilies uostelį - ir jie liko sužavėti, kaip neatpažįstamai viskas pasikeitė", - sakė pokalbininkas ir taip pat akcentavo jūros ir apskritai vandens motyvo svarbą.

Paklaustas, kuo 54-oji Jūros šventė skirsis nuo buvusių, kuo bus ypatinga, R. Žiubrys didelio perversmo nežadėjo, nes žmonės pokyčius priima sunkiai, tačiau paminėjo, jog naujuoju akcentu ir leitmotyvu taps mūsų miesto karališkumas: "Klaipėda virs karalyste, pasipuošusi vėliavomis ir kitais kilniais atributais, ir šventės dalyviai bus kviečiami puoštis karūnomis..."

"Į marias, į jūrą..."

Benonas Ivanauskas, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas


"Svečius į marias laivu paplukdome, kartais - jūrą. Kartais - į Nidą. Dar Jūrų muziejų aplankome. Daugiau nieko. Ar laukiame šią vasarą svečių? Geriau jau nereikia! Todėl, kad daug problemų. Sutrikdo darbą... Taip, vasarą atostogausiu, bet... Norisi ir pačiam pailsėti."

"Visa Europa"

Vardo nei pavardės nenorėjęs pasisakyti Giruliuose esančio Pajūrio kempingo administratorius "Vakarų ekspresui" papasakojo, kad žmonių čia apsistoja kuo įvairiausių: "Visa Europa". Daugiausiai - atvykėliai iš Vokietijos, bet būna ir iš Kanados bei Japonijos. "Žinoma, klausinėja, kur nuvykti, ką pamatyti... Nukreipiu į Palangą, Gintaro muziejų, o Klaipėdoje... šiemet dar nebuvo keliautojų, tai dar niekur nenukreipiau. Šiaip siūlau nuvykti į Turizmo ir kultūros informacijos centrą, sakau - ten viską jums ir papasakos."

Informacija

Šią vasarą gausybę svečių pritrauks ne tik tradicinė Jūros šventė (liepos 26-28 d.), bet ir IX pasaulio lietuvių sporto žaidynės (birželio 27-30 d.), tarptautinis teatrų festivalis "Šermukšnis" (liepos 5-7 d.), festivalis "Karklė Live Music Beach 2013" (rugpjūčio 16-18 d.), tarptautinis šiuolaikinių menų festivalis "Plartforma" (rugpjūčio 22-25 d.) ir kiti renginiai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder