Piliavietėje - lobių skrynia ateities kartoms

Piliavietėje - lobių skrynia ateities kartoms

Vakar oficialiai paskelbta Klaipėdos piliavietės rytinės kurtinos atstatymo darbų pradžia ir ta proga į būsimojo konferencijų centro pamatus įbetonuota metalinė skrynelė. Joje - be laiško ateities kartoms, ir kiti šio laikmečio ženklai.

Ateities klaipėdiečiams skirtame ant žalvario plokštės iškaltame laiške primintos Klaipėdos pilies istorijos datos ir atstatymo faktai.

"Šiuo laišku ateities kartoms liudijame, kad rytinės kurtinos atstatymas - dar vienas svarbus žingsnis Klaipėdos pilies legendos atgimimo link. Tegul ateinantys šimtmečiai ir jų žmonės bus pagarbūs istorinei atminčiai bei šių dienų darbams", - rašoma laiške.

Simboliškai į dėžutę įdėti ir penktadieniniai uostamiesčio dienraščių numeriai. Statybos darbus piliavietėje atliekančio "Pamario restauratoriaus" direktorius Aidas Kliukas įdėjo į skrynelę savo įmonės ženklą, įbėrė litų bei eurų monetų, uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas - Klaipėdos herbą, ceremonijoje dalyvavęs ūkio viceministras Gediminas Onaitis - medalį ir skaitmeninį raktą, kuriame įrašyti šių laikų strateginiai dokumentai.

SPAUDA. Ateities kartoms įdėtas ir gruodžio 12-osios "Vakarų ekspreso" numeris.

"Tikiuosi, kad po šimtmečių technologijos dar nebus taip toli pažengusios ir ateities kartos sugebės iššifruoti, kas įrašyta skaitmeniniame rakte", - vylėsi G. Onaitis.

"Iš patirties galiu pasakyti, kad ateities kartoms išliks tik mano įdėta dovana", - šmaikštavo Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktorius Jonas Genys, į skrynelę dėdamas stiklinį proginį medalį su išgraviruotu XIX a. Klaipėdos vaizdu.

Esą būtent tokia technika XVIII a. buvo graviruojami bokalai ir stiklinės ir tos graviūros puikiai išsilaikė iki šių dienų.

Statybų teritoriją tyrinėjusios Klaipėdos universiteto archeologų grupės vadovas Gintautas Zabiela į skrynelę ateities archeologams įdėjo piliavietės teritorijoje rastą pasagą.

"Jei ši XV amžiaus pasaga išliko iki šių dienų, manau, puikiai išsilaikys ir iki XXV amžiaus", - vylėsi archeologas.

Užrakinta skrynelė buvo įbetonuota rytinėje būsimo Konferencijų centro pamatų pusėje, o raktai išmesti į jachtų uostelio vandenis.

"Tai - išskirtinė diena ir išskirtinis objektas. Esame istorinėje miesto širdyje, tad mūsų visų viltis, kad ta širdis pradės plakti ir nenustos", - sakė Klaipėdos meras.

Ūkio viceministras, kilęs iš uostamiesčio, taip pat akcentavo, kad šis objektas itin svarbus ne tik Klaipėdai, bet ir visai Lietuvai.

"Statomas objektas gali pritraukti konferencinio turizmo atstovų ir tai gali būti pelninga Klaipėdai. Ūkio ministerija supranta šio objekto svarbą ir skyrė iš struktūrinių fondų 8,5 milijono litų", - kalbėjo G. Onaitis.

Ceremonijos dalyviai ne kartą akcentavo, kad vykstantys darbai piliavietėje nuteikia optimistiškai, kad Klaipėdos pilis visgi bus atstatyta.

"Manau, kad po 10 metų niekam nebekils kalusimas, ar reikia Klaipėdai pilies. Prasidėjęs pirmasis pilies atkūrimo etapas patvirtina, kad visa tai galima padaryti nepažeidžiant nei paveldosaugos, nei ideologijų kriterijų", - sakė J. Genys.

Informacija

Klaipėdos pilies ir bastionų komplekso atkūrimo, statybos ir pritaikymo darbų, išvystant Mažosios Lietuvos istorijos muziejų ir visuomeninių renginių infrastruktūrą projektas apima rytinės ir šiaurinės kurtinų atkūrimo darbus. Bendra jo vertė - beveik 31 mln. litų.

Pirmuoju etapu 2014-2015 m. bus atkuriama rytinė kurtina - rekonstruotas ir muziejininkų reikmėms pritaikytas II pasaulinio karo kuro sandėlis, bus pastatytas modernus Konferencijų centras.

Rytinės kurtinos atkūrimo darbų pabaiga planuojama 2015 m. rugsėjį.  

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder