Pasiūlymą pateikęs tarybos pirmininkas Kazys Bagdonas teigė, jog toks žingsnis padėtų atkreipti didesnį dėmesį į neįgalius žmones ir paversti Klaipėdą patraukliu, europietišku, draugišku miestu visoms socialinėms grupėms.
Pasiūlyme įvardintas siekis deramą dėmesį ir lėšas skirti integraliems projektams remti, infrastruktūros projektams - kad Klaipėdos socialinės, švietimo ir kultūros įstaigos būtų lengvai jiems pasiekiamos pagal universalaus dizaino principus. Taip pat gerinti žmonių, turinčių negalią, judėjimą Klaipėdoje viešuoju transportu, o miesto šventes organizuoti taip, kad jos būtų maksimaliai prieinamos neįgaliesiems, suteikti visas sąlygas mokytis ir studijuoti bei užtikrinti sveikatos priežiūros paslaugų kokybę.
Tačiau toks pasiūlymas tarp tarybos narių įžiebė diskusiją. Esą skambus pavadinimas nieko pernelyg nepakeistų, o neįgaliųjų integracijos akcentavimas esą dar labiau juos išskirtų iš visuomenės.
Taip pat nuskambėjo pasiūlymas, jog reikėtų išskirti ne vien neįgaliuosius, bet ir senyvo amžiaus žmones.
Ar reikėtų 2020-uosius paskelbti Žmonių su negalia, integralumo metais, taryba taip ir nenusprendė, tačiau šiuo klausimu žada apklausti pačius neįgaliuosius. Toks uždavinys iki balandžio pradžios duotas Klaipėdos miesto savivaldybės Socialinės paramos skyriaus specialistams.
Jei neįgalieji pritars, bus svarstomos konkrečios priemonės, tikslai, ko būtų siekiama 2020-aisiais.
Rašyti komentarą