Iš 29 bendraklasių, kurie baigė mokyklą prieš 60 metų, šeštadienį susirinko 14, tarp kurių - ir žymūs žmonės: Valentinas Greičiūnas, Edvardas Malinauskas, Lilija Žadeikytė bei kiti.
Vieni kitus buvę bendraklasiai šiltai pasitiko, džiaugėsi, kad vėl gali pasimatyti. Marinistas Edvardas Malinauskas, vos įžengęs pro mokyklos duris, savo bendraklasiams užtraukė „Su gimimo diena“. Visiems susirinkus nuspręsta, jog reikia traukti į kabinetą, kuriame buvo praleista daugiausia laiko.
Juozas Markevičius, klasės seniūnas, nostalgiškai prisiminęs mokyklos laikus pasiūlė visiems susėsti į suolus taip, kaip prieš šešis dešimtmečius. Kaip tikras klasės vadas, Juozas pirmas tarė žodį. Pradėjo prisimindamas jau išėjusius Anapilin, bet E. Malinauskas paragino nekalbėti apie juos palikusius
„Pasižiūrėkite į save, visi švytinčiais veidais, gražūs. Džiaukimės vieni kitų draugija, mes šiandien švenčiame, o ne liūdime“, - sakė dailininkas.
Kiek pabuvoję klasėje, visi apsilankė Kristijono Donelaičio muziejuje, kur kiekvienas susitikimo dalyvis specialioje knygoje paliko savo autografą.
„Susitikimas tikrai neeilinis. Tiek suvažiavo žmonių, visi linksmi. Na, o prisimenant ankstesnius laikus, tarp mūsų nebuvo priešų, vienas kitam galėdavom pažiūrėti į akis – buvome šeima. Kas tikrai ypatinga, kad mes savo mokytojus iki šiol prisimenam tik geruoju. Mums mokytojai būdavo autoritetas, nes jie mums kiekvienas kažką davė, jų dėka šiandien mes individualiai esame ką nors pasiekę ir savaip nusipelnę. Labiausiai džiaugiuosi, kad mokykla mums suteikė žmogiškumo, pasaulietiškumo“, - įspūdžiais ir prisiminimais dalijosi marinistas E. Malinauskas.
Buvęs Klaipėdos miesto vicemeras Valentinas Greičiūnas visus ragino nepamiršti savo mokyklos.
„Džiaugiamės, kad į susitikimą suvažiavo bene pusė bendraklasių. Vieni su kitais šiltai pabendravom, aišku, prisiminėm ir jau iškeliavusius Anapilin, ir buvusius mokytojus. Na, o aš palinkėčiau tiek savo bendraklasiams, tiek šią mokyklą baigusiems kitiems moksleiviams nepamiršti savo mokyklos. Gimnaziją lankyti, rūpintis, padėti jai ir didžiuotis, kad baigėte Vytauto Didžiojo gimnaziją“, - linkėjo V. Greičiūnas.
Rašyti komentarą