Tikimybė, kad po "Brexit" Didžioji Britanija panirs į recesiją, lygi 50 proc.
Instituto pranešime teigiama, kad šiemet ir ateinančiais metais šalies ekonomika "pastebimai sulėtės". Taip pat prognozuojamas infliacijos šuolis - šių metų pabaigoje ji turėtų pakilti iki 3 proc.
"Tai bus balsavimo dėl išstojimo iš Europos Sąjungos (ES) pasekmės", - teigė NIESR atstovas Saimonas Kerbis (Simon Kirby).
NIESR prognozuoja, kad šiais metais Didžiosios Britanijos ekonomika augs 1,7 proc., o 2017 m. tikimasi vos 1 proc. augimo.
S. Kerbio teigimu, birželį vykusio referendumo rezultatų sukeltas finansinis ir ekonominis netikrumas tiesiogiai atsilieps tiek verslo, tiek ir namų ūkių išlaidoms ir investicijoms.
"Prognozuojame, kad antrojoje šių metų pusėje ekonomikos augimas ženkliai sulėtės, o ir 2017 m. nesitikima stipraus augimo, - teigė ekonomistas. - Per kitus 18 mėnesių šalis gali patirti ir tikrą recesiją, o artimiausioje ateityje sustiprės gilesnio nuosmukio pavojus".
Infliacija augs visų pirma dėl smukusios svaro sterlingų vertės, tačiau institutas Anglijos bankui siūlo į tai nekreipti dėmesio.
"Anglijos banko pinigų politikos komitetas turėtų nekreipti dėmesio į tokį laikiną infliacijos lygio kilimą ir artimiausioje ateityje sušvelninti savo fiskalinę politiką", - tikino S. Kerbis, pridurdamas, kad NIESR tikisi, kad Anglijos bankas šią savaitę palūkanų normą sumažins iki 0,25 proc.
Rašyti komentarą