Premjeras: su mama apie eurą nekalbėjau

Premjeras: su mama apie eurą nekalbėjau

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia su savo mama apie euro įvedimą nekalbėjęs, tačiau mano, jog visuomenės informavimas šiuo klausimu priklauso ir nuo žurnalistų darbo - kaip pastarieji pristatys euro įvedimo privalumus ir trūkumus.

"Žinokite, aš su mama tikrai nekalbėjau apie eurą. Tai priklausys ir nuo žurnalistų darbo - kaip pristatysite euro įvedimo privalumus arba trūkumus", - paklaustas, kaip reaguoja jo paties pensininkė mama, atsakė Ministras Pirmininkas.

Pasiteiravus, kokią naudą atneš euro įvedimas žmonėms, A. Butkevičius tvirtino, jog žmonėms bus lengviau gauti paskolas, taip pat išnyks nacionalinės valiutos rizikos faktorius.

"Kreditavimo galimybės, manau, taip pat bus didesnės, nes šiuo metu, reikia pripažinti, kad Skandinavijos bankai kredituoja, lyginant su ankstesniais metais, daug silpniau. Svarbiausia, kad palūkanų norma bus mažesnė, lyginant su dabartine palūkanų norma. Tai tikrai žmonėms atsilieps teigiamai, be to, jiems nebereikės keisti nacionalinės valiutos į užsienio valiutą - nebus papildomų išlaidų", - euro įvedimo privalumus vardijo jis.

Vyriausybės vadovas taip pat priminė, jog už visuomenės viešinimo programos parengimą bus atsakingas Lietuvos bankas.

Siekiant sklandaus euro įvedimo Lietuvoje, pasirengimas šiam žingsniui bus koordinuojamas aukščiausiu Vyriausybės lygiu. Trečiadienį dėl pasirengimo euro įvedimui koordinavimo posėdyje sutarė Ministrų kabinetas.

Pagrindinius strateginius sprendimus priims komisija, kuriai vadovaus Ministras Pirmininkas. Finansų ministras vadovaus koordinacinei darbo grupei. Joje apie savo siūlymus informuos ir veiksmus derins atskiroms darbo grupėms vadovausiantys ūkio, socialinės apsaugos ir darbo, teisingumo ministrai, taip pat - užsienio reikalų ministras ir Lietuvos banko atstovai. Pastariesiems siūloma vadovauti trims darbo grupėms.

Kartą per ketvirtį komisija ir koordinacinė darbo grupė bus informuojamos apie tai, kaip Lietuva atitinka konvergencijos arba vadinamuosius Mastrichto kriterijus: infliacijos, biudžeto deficito, valstybės skolos, ilgalaikių palūkanų normos ir nacionalinės valiutos stabilumo rodiklius.

Lietuva siekia eurą turėti 2015 m.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder