Patyčios ir Seime, ir teisme

Patyčios ir Seime, ir teisme

Ši savaitė senjorams ir kitiems sunkiai gyvenantiems žmonėms - siurprizų metas. Iš jų tyčiojasi, kas tik nori. Vakar Konstitucinis Teismas nusprendė, kad daugiavaikėms motinoms, politinėms kalinėms ir tremtinėms, turinčioms teisę gauti kelias valstybines pensijas, teisėtai mokama tik viena iš jų (teisėtai kelias pensijas gali gauti tik patys nusenę teisėjai bei pareigūnai). Teismo išvakarėse Seime atsisakyta 2016 metus skelbti Orios senatvės metais. Ir Seimo valdyba parodė, kiek rūpi senjorai, - neleido Parlamento rūmuose rengti paramos akcijos „Maltiečių sriuba“ nepasiturintiems žmonėms. Kad nedrumstų politikų ramybės. Tegu ilsisi politikai ramybėje.

Ši savaitė senjorams ir kitiems sunkiai gyvenantiems žmonėms - tikras išbandymų metas. Iš jų tyčiojasi, kas tik nori. Štai Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas užvakar nepritarė sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės pateiktam Vyriausybės nutarimo projektui, kuriuo siūloma 2016 metus paskelbti Orios senatvės metais. Komiteto narių nuomone, jei siūlymui būtų pritarta, senjorams tai atrodytų kaip įžeidimas, nes visą gyvenimą dirbę Lietuvai jie nusipelnė visos orios senatvės, o ne tik vienus metus. R.Šalaševičiūtei pasiūlyta projektą atsiimti, tačiau ji pareiškė negalinti to padaryti, nes tai ne jos iniciatyva, o Vyriausybės.

Šį projektą vakar turėjo svarstyti Seimas, tačiau pasigirdus pasipiktinimo kupiniems balsams, kad tai - visiška nesąmonė, klausimas iš darbotvarkės išbrauktas.

Plenarinio posėdžio išvakarėse antausį skurstantiems ir jais besirūpinantiems vožė Seimo valdyba. Ji nusprendė neleisti, kad Parlamento rūmuose vyktų socialinės paramos akcijos nepasiturintiems žmonėms. Šis klausimas buvo iškilęs, kai leidimo paprašyta „Maltiečių sriubos“ akcijai. Tačiau nuspręsta, kad akcijos vykdytojai ponams trukdys. Be to, Seime yra sustiprinta patikra, todėl „nereikalingų renginių“, kaip išsireiškė Seimo vicepirmininkas Algirdas Sysas, rūmuose nereikia.

Tačiau didžiausią akibrokštą pateikė Konstitucinis Teismas, vakar paskelbęs savo išaiškinimą. Anot jo, teisinis reguliavimas, kuriuo nustatyta, kad daugiavaikėms motinoms politinėms kalinėms ir tremtinėms, turinčioms teisę gauti kelias valstybines pensijas, mokama tik viena iš jų, neprieštarauja Konstitucijai. Teismo teigimu, normalu, kad tokiems asmenims liepiama pasirinkti tik vieną iš pensijų.

Turbūt nujausdami, kad žmonės primins, jog senatvės pensijas gaunantys pareigūnai, teisėjai gauna dar ir valstybines pensijas, kurių neleista net sumažinti, Konstitucinis Teismas pridūrė: valstybinės pensijos gali būti skiriamos už tam tikrą tarnybą ar veiklą, už nuopelnus Lietuvos valstybei arba kaip kompensacija nukentėjusiems asmenims.

Toks Konstitucinio Teismo išaiškinimas šokiravo signatarą Nikolajų Medvedevą.

„Neduoti žmogui kažko - tai dar galima svarstyti, teisinga tai ar neteisinga. Bet atimti iš jo kažką - tai jau atsiprašau. O kurgi tie Konstitucinio Teismo taip akcentuojami teisėti lūkesčiai? Taip nedaroma arba bent jau neturi būti daroma. Jei žmogui davė, o paskui atima - negražu iš valstybės pusės. Juk davė ne šiaip sau. O ir valstybinė pensija tremtiniams skiriama ne dėl jų gero gyvenimo. Jei tai ne pasityčiojimas iš žmonių, tai bent jau nepagarba tikrai. Ir nepagarba sau“, - konstatavo N.Medvedevas.

Signataras įžvelgia čia ir dvejopų standartų taikymą.

„Tas pats teismas yra išaiškinęs, kad teisėjams net sumažinti valstybinės pensijos negalima, nors jie, sulaukę pensinio amžiaus, gauna dar ir senatvės pensijas. Bet teisininkas teisininkui - draugas, todėl ir priima tokius sprendimus“, - įsitikinęs N.Medvedevas.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder