Nebaustą ir į eismo įvykius nepatekusį 68 metų klaipėdietį Povilą Daujotą supykdžiusi istorija nutiko spalio 15-ąją Šilutės rajone, nuo Šilutės pusės įvažiuojant į Juknaičius.
"Matau, ir mano brolis mato ženklą, kad leistinas greitis toje vietoje - 70 km per valandą, taip ir važiuojame. Po akimirkos kitos privažiuojame matuoklį ir pastebime blykstę - vadinasi, užfiksavo. Tada įvažiuojame į gyvenvietę.
Tuo pačiu keliu grįždami atgal dar kartą pasitiksliname, kad ženkle užrašytas skaičius 70, pasidaro ramiau. Bet šiomis dienomis gaunu kvietimą į policiją ir sužinau, kad esu baudžiamas už greičio viršijimą", - pasakoja klaipėdietis.
VERSIJA. Pensininkas sako, kad šia vieta važiavo 70 km/h greičiu, bet buvo nubaustas už leistino greičio viršijimą.
Anot jo, dokumentuose užfiksuota, jog jo vairuojamas automobilis minėtoje vietoje važiavo 22 km/h greičiau nei galima. Tačiau pensininkas įsitikinęs, kad taip nėra.
Išgirdę šią istoriją Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistai paaiškino, kad anksčiau šis matuoklis fiksavo tik greičiau nei 70 km/h važiuojančius automobilius, o nuo šių metų rugpjūčio jis jau patenka į Juknaičių ribas, kurios išsiplėtė, tad leistinas greitis sumažėjo iki 50 km/h.
Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos skyriaus vyriausiasis specialistas Henrikas Martusevičius taip pat patvirtino, kad rugpjūčio mėnesį Juknaičių gyvenvietės pradžią žymintis kelio ženklas perkeltas į kitą vietą, matuoklis nuo to laiko stovi gyvenvietės ribose, atitinkamai pakeista ir leistina greičio riba.
Niekas negalėjo atsakyti, ar spalio viduryje ženklas ten buvo.
"Tada ženklas tikrai stovėjo, galiu tai pasakyti ramia sąžine. O aš vadovaujuosi ženklais. Klaipėdoje - gyvenvietėje - elgiuosi taip pat: Šilutės plento atkarpoje pietinėje miesto dalyje važiuoju 70 km/h, nes ten tiek leidžiama", - sakė P. Daujotas.
Iš pradžių pasiryžęs ginti savo versiją ir nemokėti baudos, pensininkas vis dėlto apsisprendė sumokėti 50 litų ir į teisinius ginčus nesivelti - supratęs, kad teismai kainuos daugiau pinigų ir nervų.
"Tačiau neabejoju, kad taip "užkibusių" yra daugiau. Gaila, kad paprastas žmogelis visada lieka kaltas, o tie, kurie sėdi kabinetuose ir priima sprendimus, atsakomybės išvengia", - guodėsi klaipėdietis.
Rašyti komentarą