Į "Šilokarčemą“ kreipėsi šilutiškis pensininkas Tadas (vardas pakeistas, pavardė redakcijai žinoma, - aut. pastaba), kuris papasakojo istoriją, kaip jį nubaudė kelių policija. Į redakciją atsinešė ir nemažą pluoštą raštų, liudijančių jo susirašinėjimą su įvairiomis institucijomis. Pasak jo, tai neeilinė istorija – kai Tadas pabandė įrodyti pareigūnams, kad kelio ženklas buvęs ten, kur jo pastatymas prieštaravo Kelių eismo taisyklėms (KET), tas ženklas netikėtai atsidūrė jam tinkamoje vietoje.
Dėl 100 Lt baudos – daugybė skundų...
Stacionarus greičio matuoklis Inkaklių gyvenvietėje ėmė ir užfiksavo tai, kad š. m. rugpjūčio 23-iąją, vidury baltos dienos, jis viršijo leistiną greitį, o už tai spalio 18-ąją administracinės teisės pažeidimo nutarimu buvo nubaustas 100 litų bauda.
KET išmanymą Tadas grindžia tuo, kad jis daugelį metų žmones yra mokęs kelių eismo, vairavęs maršrutinį autobusą. Vyriškio teigimu, jo bendras vairuotojo stažas, - daugiau nei 52-eji metai. Todėl visai nenuostabu, kad žmogus galvoja puikiai suprantantis eismo reikalus. O taip begalvodamas ėmė ir užvertė įvairias instancijas prašymais kelio ženklą, dėl kurio kaltės, jo manymu, buvo paskirta bauda, pastatyti... kitoje tinkamoje vietoje.
Ištrauka iš Tado rašto Lietuvos kelių policijos tarnybai:
"Važiavau į Švėkšną. Už Inkaklių gyvenvietės važiavau apie 75 km/val. greičiu. Ten pastatyta kamera mane nupaveikslavo. Manau, kad aš greičio neviršijau, nes nebuvo gyvenvietės pabaigoje ženklo, ribojančio greitį šiame ruože. Kelio ženklas Nr. 551 "Gyvenvietės pabaiga“ pastatytas už 1,1 km nuo gyvenvietės pabaigos, o tai prieštarauja KET 123 puslapyje išspausdintai ženklų galiojimo schemai, nes toks ženklas yra statomas pasibaigus gyvenvietei.“
Tadas su panašiu prašymu prieš tai kreipėsi ir į Šilutės rajono savivaldybės saugaus eismo komisiją bei Šilutės rajono policijos komisariato viršininką. Šilutės pareigūnų jis prašė važiuojant Švėkšnos link, Inkaklių gyvenvietės pabaigoje, pastatyti greitį ribojantį ženklą Nr. 329, o ženklą "Gyvenvietės pabaiga“ perkelti į jam tinkamą vietą, kadangi dabartinis, jo manymu, negalioja ir klaidina vairuotojus.
Toliau rašte Lietuvos kelių policijos tarnybai Tadas piktinosi, kad Šilutės policija jam atsakė visai ne į temą. O parašė policija taip: "Šilutės rajono PK duomenimis, per 2009 metus kelyje Kvėdarna-Švėkšna-Saugos (kuriame yra ir Inkaklių gyvenvietė) įvyko 5 įskaitiniai įvykiai, kurių metu žuvo 3 žmonės ir 3 žmonės buvo sužeisti. Šis kelias yra vienas iš avaringiausių rajono kelių. Mūsų manymu, keisti kelio ženklų Nr. 550 "Gyvenvietės pradžia“ ir Nr. 551 "Gyvenvietės pabaiga“ pastatymo vietą yra netikslinga“.
Panašiai šiam šilutiškiui atsakė ir Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininko pavaduotojas Aleksandras Samulevičius: "Šilutės rajono PK pateikė nuotraukas, kuriose matyti, kad kelio ženklas Nr. 551 "Gyvenvietės pabaiga“ pastatytas vietoje, kur pasibaigia pastatais apstatyta teritorija. Todėl Jūsų teiginys, kad kelio ženklas įrengtas netinkamai, yra nepagrįstas.“
O nuo pastarojo atsakymo ir prasidėjo Tado teisybės ieškojimas redakcijoje, o prieš tai – ir pas vieną Šilutės advokatą. Dabar Tadas yra įsitikinęs (taip pat bando ir kitus įtikinti), kad kai Lietuvos kelių policijos tarnyba paprašė Šilutės policijos nuotraukų, kažkas ėmė ir gyvenvietės pabaigą žymintį ženklą atkėlė prie pat gyvenvietės, o stacionarų greičių matuoklį iš laukų "perkraustė“ prie pat inkakliškių namų.
"Šilokarčema“, patikėjusi Tado aiškinimais, nusprendė, jo prašymu, visai rimtai pasidomėti, kaip minėtas gyvenvietės pabaigos ženklas, pareigūnams Vilniuje paprašius atsiųsti nuotraukų, galėjo netikėtai atsidurti arčiau gyvenvietės.
Deja, deja... Ir Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis, ir Inkaklių gyventojai, ir Šilutės rajono PK Viešosios tvarkos skyriaus Kelių policijos poskyrio viršininkas Gintautas Armonas labai nustebo išgirdę apie tai, kad minėtas ženklas ir greičio matuoklis jau yra perkelti į kitą vietą. A. Šepučio teigimu, tie ženklai tebestovi toje pačioje vietoje jau kokius penkerius metus, kai buvusio susisiekimo ministro Zigmanto Balčyčio pastangų dėka buvo baigtas suremontuoti Švėkšnos-Saugų plentas. Viena inkakliškė sakė, kad tą greičio matuoklį prieš kelerius metus kažkas net buvo sudeginęs, bet jis atstatytas toje pačioje vietoje.
Šilutės rajono savivaldybės Eismo saugumo komisijos posėdyje irgi buvo svarstomas Tado skundas. Posėdžio pirmininkas Romualdas Renčeliauskas "Šilokarčemai“ teigė, kad komisija nutarė Inkaklių gyvenvietėje nekeisti kelio ženklų išdėstymo, nes tam nėra jokio pagrindo. Šilutės kelių tarnybos, prižiūrinčios Švėkšnos-Saugų kelią, viršininkas Algirdas Jakubauskas sakė, kad pastaruoju metu jokio nurodymo Inkakliuose pakeisti Tado minimo kelio ženklo vietą jis iš niekur nėra gavęs. Pasak A. Jakubausko, tas ženklas toje pačioje vietoje ten tebestovi jau 4 ar 5 metus, kai buvo baigta kelio rekonstrukcija.
Kelių policijos poskyrio viršininkas G. Armonas "Šilokarčemai“ teigė, kad Tadui paaiškinęs, jog paskirtąją 100 litų baudą jis turi teisę apskųsti Klaipėdos apygardos administraciniam teismui. O šis tik atsakęs, kad pirmiau reikia išnaudoti kitas galimybes (t. y. rašyti skundus įvairioms institucijoms, - aut. pastaba).
Siekia apmulkinti policijos pareigūnus
Pasak G. Armono, tokių gudruolių, pačiais įvairiausiais būdais siekiančių apmulkinti policijos pareigūnus pasitaiko ir daugiau.
Vieni aiškina greitį viršiję todėl, kad vaiką vežę į ligoninę. Būna ir visai absurdiškų atvejų - štai inkasatoriai teigia taip pasielgę todėl, kad vežant dideles pinigų sumas reikia važiuoti labai greitai... Treti paprasčiausiai prašo tik sumažinti baudos dydį ir t. t. Būna ir žmonių, kurie norėdami išvengti baudos sako, kad ne jie tuo metu, kai buvo užfiksuotas greičio viršijimas, vairavo automobilį.
Tokių asmenų, G. Armono teigimu, pareigūnai paprašo nurodyti, kas iš tikrųjų tuo metu buvo prie automobilio vairo. Atsisakiusiems tai padaryti taikoma Administracinių teisės pažeidimų kodekso 133(1) straipsnyje numatyta sankcija. Toks poelgis automobilio savininkui arba valdytojui užtraukia baudą nuo 300 iki 500 litų. Tokia pat veika, padaryta asmens, bausto administracine nuobauda už tokį pažeidimą, – užtraukia baudą nuo 1500 iki 2000 litų.
Tad ar ne geriau daug nesiteisinant susimokėti baudą už greičio viršijimą? Nes kaltę verčiant kitam vairuotojui ir nenurodant, kas jis toks, gresia žymiai didesnė bauda...
Rašyti komentarą