Naujas sukčių jaukas: pigus būstas priverčia pamiršti bet kokį atsargumą
Pirmadienį į Klaipėdos apskrities VPK kreipėsi trys analogiškomis aplinkybėmis, tik skirtingomis dienomis, nuo sukčių nukentėję asmenys.
Policijos pagalbos prireikė po kelis tūkstančius eurų netekusiems uostamiesčio gyventojams ir kretingiškei.
Pirmasis, sauso 9 d., iš savo banko sąskaitos 3000 eurų už parduodamo buto rezervaciją pervedė 49 metų klaipėdietis.
Po dviejų dienų 2000 eurų, kaip avansą už norimą įsigyti butą, pervedė 40-metė kretingiškė.
Praėjusį sekmadienį, ketindama pirkti butą pagal internete rastą skelbimą, 3000 eurų avansą pervedė 60-metė klaipėdietė.
Vos tik pinigai buvo pervesti, visi reikalai su butų pardavėjais prisistačiusiais asmenimis baigėsi. Su pastaraisiais ne vienam iš trijulės daugiau susisiekti nepavyko.
Pajūrio policininkai pradėjo ikiteisminius tyrimus dėl sukčiavimo.
Dar ne taip senai nusikaltėliai labai mėgo apgaudinėti nuomotis būstą norinčius asmenis. Šie dažniausiai netekdavo po kelis šimtus eurų.
Vis dažniau sukčių taikiniu tampantys apie būsto pirkimą galvojantys asmenys nukenčia kur kas labiau. Jų patirta žala siekia po kelis tūkstančius eurų.
Policininkų teigimu, neva parduodamų butų savininkais apsimetantys sukčiai elgiasi labai elementariai ir naudojasi pirkėjų norais kuo daugiau sutaupyti.
Socialiniuose tinkluose viešinamuose skelbimuose nurodomos žemesnės nei realios rinkos kainos.
Susidomėjusiems paprastai būna paaiškinama, kad savininkas šiuo metu neva yra užsienyje, o būstu domisi daug žmonių. Todėl pasiūloma avansą pervesti nedelsiant, nes kažkas kitas tai gali padaryti greičiau.
Susigundę ir be išsvajoto būsto likti nenorintys patiklūs asmenys perveda nurodytas sumas, po ko "pardavėjai" iš karto dingsta.
Pareigūnai ragina neprarasti budrumo ir saugotis siūlančių neįtikinamai mažas būsto kainas.
Prieš pradedant bet kokius veiksmus, būtina perskaityti komentarus apie pardavėjais prisistatančius asmenis ir įsigyti siūlomą butą ar kitą turtą.
Reiktų vengti išankstinių apmokėjimų nepažįstamiems ar menkai pažįstamiems asmenims, prieš tai net neapžiūrėjus pirkti ar nuomotis siūlomo buto.
Primenama, kad asmenys, vykdantys tokio pobūdžio nusikaltimus, nuolat tobulėja, keičia strategijas, pritaiko naujus būdus.
Žmonės, kurie įpratę daug laiko praleisti socialinėse medijose, ten perka, parduoda bei ieško informacijos nesusimąstydami, todėl ir gali būti lengvai apgauti.
Rašyti komentarą