Vilniuje vyks pabėgėliams iš Ukrainos skirtų lietuvių kalbos kursų pristatymo renginys

Navickienė: iškart Lietuvoje galėtų būti apgyvendinta 6–8 tūkst. ukrainiečių, iš viso – apie 30 tūkst.

(3)

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sako, kad Lietuvoje pasiruošta iškart priimti iki 8 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos.

„Manome, kad šiai dienai esame pasiruošę priimti apie 6–8 tūkst. žmonių jau dabar, jei jie kirstų Lietuvos sieną“, – žurnalistams trečiadienį sakė M. Navickienė.

Anot jos, iš viso, parūpinus dar didesnes apgyvendinimo vietas, tokias kaip miestų arenos, Lietuva galėtų užtikrinti gyvenamąsias sąlygas apie 30 tūkst. Ukrainos pabėgėlių.

„Jei jų pajudėtų daugiau, tikrai būtų problematiškiau juos sutalpinti. Bet tokiam skaičiui žmonių būtume pasiruošę“, – teigė ministrė.

Pasak M. Navickienės, ukrainiečių apgyvendinimui savivaldybėse paruošti nenaudojami pastatai, pavyzdžiui, mokyklos.

„Jie yra pritaikyti, aprūpinti“, – patikino ministrė.

„Lygiai taip pat ir pačiame Pabėgėlių priėmimo centre dabar jau gyventojų yra gerokai mažiau. Tad esame pasiruošę“, – pridūrė ji.

Vis tik, M. Navickienė pripažįsta, kad sąlygos jiems nebūtų tokios geros, kaip anksčiau – jei atvykusiems iki šiol institucijos galėjo pasiūlyti patogesnį, arčiau darbo ar ugdymo įstaigos esantį būstą, naujai į Lietuvą patekę ukrainiečiai būtų apgyvendinami bendrai.

„Dabar tos vietos būtų didesnės, žmonės būtų apgyvendinami po vienu stogu, pavyzdžiui, mokykloje ar pabėgėlių priėmimo centre“, – kalbėjo ministrė.

„Bet žmonėmis tikrai būtų pasirūpinta, būtų šilti patalai, stogas virš galvos, maistas, socialinės išmokos – kaip ir nepasiturintiems Lietuvos gyventojams“, – pažymėjo ji.

M. Navickienė: ukrainiečiai gerai integravosi Lietuvoje

Pasak ministrės, šiuo metu Lietuvoje karo pabėgėliai iš Ukrainos yra integruojami sėkmingai, ypač darbo rinkoje, kur pasiektas geriausias dirbančiųjų pabėgėlių rodiklis Europos Sąjungoje – 51 proc. Anot jos, šis pasiekimas buvo įmanomas tik dėl Lietuvos piliečių pastangų.

„21 tūkst. ukrainiečių dirba – tai apie 51 proc. darbingo amžiaus ukrainiečių, kurie pateko į Lietuvą.

Šis rodiklis yra vienas sėkmingiausių visoje Europos Sąjungoje. Lietuva sulaukė daug komplimentų tiek EPSCO tarybose, kuriose yra diskutuojama apie tai, kaip šalys priėmė karo pabėgėlius.

Už tai padėkoti reikia, visų pirma, Lietuvos gyventojams, kurie priėmė žmones į savo namus, ir galėjome juos apgyvendinti arti laisvų darbo vietų, arti mokymosi įstaigų“, – teigė M. Navickienė.

„Palyginus su kitomis valstybėmis, kai kuriose kitose valstybėse dirba vos vienaženkles skaičius karo pabėgėlių“, – pridėjo ji.

Ministrė taip pat paneigė visuomenės baimes, jog į karo pabėgėlių interesai valstybinėms institucijoms rūpi daugiau, negu Lietuvoje gyvenančių nepasiturinčių piliečių gerovė.

„Karo pabėgėliams priklauso visos tos pačios socialinės garantijos – nei daugiau, nei mažiau – kaip ir Lietuvos nepasiturintiems gyventojams. Tad nėra taip, kad rūpinamės kažkaip išskirtinai – rūpinamės taip pat, kaip ir savo žmonėmis, kaip savo gyventojais“, – tikino ji.

Statistikos departamento duomenimis, į Lietuvą, nuo karo gimtinėje pradžios, jau atvyko 71,3 tūkst. pabėgėlių iš Ukrainos. Per paskutinę savaitę jų registruota 353, per paskutinę parą – 87.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder